E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Серпень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

О. Бульченко, головний спеціаліст відділення НСПП в Черкаській області

 

Начальник відділення НСПП в Черкаській області (далі – Відділення) С. Власенко 07 лютого 2019 року взяв участь у спільній нараді з Черкаським обласним центром зайнятості (далі – ЧОЦЗ) на тему: "Підведення підсумків виконання Угоди про співпрацю між відділенням Національної служби посередництва і примирення в Черкаській області та Черкаським обласним центром зайнятості за 2018 рік та напрями співпраці у 2019 році".

Під час наради між сторонами обговорювалася ситуація на ринку праці Черкащини. У ході розмови директор ЧОЦЗ Г. Дендемарченко зазначив, що враховуючи вимоги часу та реальну ситуацію на ринку праці, служба зайнятості провела помітний процес реформування шляхом передачі основних адміністративно-господарських функцій з базового на обласний рівень. На цей час в області 20 базових центрів зайнятості реорганізовано у відповідні філії та приєднано до Черкаського обласного центру зайнятості; Черкаський, Уманський міські та Смілянський міськрайонний центри зайнятості залишилися юридичними особами. Завдяки цьому розширилися види соціальних послуг для безробітних та роботодавців, запроваджено індивідуальний підхід до потреб кожного відвідувача, як результат – 75% працівників служби зайнятості займаються винятково наданням послуг, пов'язаних із працевлаштуванням. Також він підкреслив, що у минулому році з'явилася нова форма підбору персоналу – рекрутинг, тобто пошук потрібного персоналу на замовлення роботодавців здійснюється не тільки серед безробітних, але й за межами служби зайнятості.

Окрему увагу звернув на те, що з метою підвищення конкурентоспроможності клієнтів служби та покращення співпраці з роботодавцями, введено у дію нові сервіси – використання відео-резюме та он-лайн співбесід з роботодавцями та електронні кабінети шукача роботи і роботодавця, що значно підвищує ефективність самопрезентації, економить час громадян та роботодавців. Користуючись сервісом "Електронний кабінет роботодавця" клієнт має можливість переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, стан укомплектування заявлених вакансій, кількість направлених претендентів на роботу, може здійснити підбір працівників шляхом перегляду резюме. Також роботодавець може в он-лайн режимі подавати звіти про потребу в працівниках. На цей час створено більше 1,5 тис. електронних кабінетів роботодавця. Упродовж минулого року, завдяки співпраці служби зайнятості з підприємствами, укомплектовано майже 100 вакансій.

Начальник Відділення С. Власенко виступив на тему: "Стан та динаміка соціально-трудових відносин на підприємствах Черкаської області за 2018 рік".

Зокрема, він зазначив, що основними чинниками, що негативно впливали на стан та динаміку розвитку соціально-трудових відносин (далі – СТВ) у 2018 році залишалися заборгованість із виплати заробітної плати, несвоєчасна виплата поточної заробітної плати, невиконання положень колективних договорів. Заборгованість із виплати заробітної плати та несвоєчасна її виплата стали причинами проведення 2 акцій соціального протесту, ускладнення стану СТВ у 31 випадку дестабілізації стану СТВ, взятих на облік Відділенням у 2018 році, виникненні 1 колективного трудового спору (далі – КТС(К)) та продовжували викликати напругу у колективах 19 структурних підрозділів ПАТ "Черкасиобленерго", де у 2017 році були зареєстровані 19 КТС(К), в яких на початок 2018 року залишилися невиконаними 19 вимог до роботодавця щодо своєчасної виплати поточної заробітної плати, в терміни, передбачені колективними договорами. Сума заборгованості із виплати заробітної плати, яка стала причиною дестабілізації стану СТВ у 2018 році склала 60,5 млн. грн. У результаті здійснення заходів щодо вирішення вимог та усунення чинників дестабілізації стану СТВ, 1 КТС(К) знято з реєстрації, як вирішений, 1 вимога щодо невиконання вимог законодавства про працю вирішена, попереджено виникнення 29 КТС(К), усунено 29 чинників дестабілізації стану СТВ, що складає 85,3% від загальної кількості чинників, погашено заборгованість із виплати заробітної плати у сумі 17,6 млн. грн.

За результатами наради була досягнута домовленість щодо проведення у 2019 році спільних заходів та про подальші спільні дії по здійсненню сторонами: постійного обміну інформаційними матеріалами, взаємного інформування з метою своєчасного та результативного врегулювання розбіжностей між сторонами СТВ; заходів по підвищенню рівня правової культури сторін.