E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

С. Власенко, начальник відділення НСПП в Черкаській області

 

09 квітня 2019 року, в рамках співпраці між відділенням НСПП в Черкаській області (далі – Відділення) та Департаментом соціального захисту населення Черкаської ОДА (далі – Департамент), за ініціативи начальника Відділення С. Власенка, у залі примирних процедур Відділення відбулося засідання круглого столу за участю заступника директора Департаменту О. Шимчука, фахівців Департаменту та Відділення.

Метою засідання круглого столу стало обговорення загострення стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ) на підприємствах, в установах, організаціях області у зв'язку з невиплатою заборгованості із заробітної плати найманим працівникам.

Розпочав засідання С. Власенко з виступом на тему: "Про підсумки роботи відділення НСПП в Черкаській області у січні-березні 2019 року".

С. Власенко повідомив учасникам засідання, що, виконуючи свої повноваження, Відділення у січні-березні 2019 року реалізовувало завдання, визначені Законом України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", нормативно-правовими актами НСПП, Положенням про відділення НСПП, наказами та розпорядженнями Голови НСПП.

Упродовж січня-березня 2019 року Відділення сприяло вирішенню 20 колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) на 20 підприємствах, 19 з яких виникли в минулих роках. Крім того, врегульовано 19 випадків дестабілізації стану СТВ на 18 підприємствах, 5 з яких виникли в минулих роках.

Основним чинником, що негативно впливав на стан СТВ у січні-березні 2019 року, залишалася заборгованість із виплати заробітної плати. Згідно статистичних даних, на початок 2019 року загальна сума боргу в Черкаській області складала 58,5 млн. грн.

За січень-лютий п. р. сума заборгованості зменшилася на 22,1 млн. грн. та, станом на 01 березня 2019 року, становила 36,4 млн. грн., у т. ч. на економічно активних підприємствах – 21,8 млн.грн., на підприємствах-банкрутах – 12,2 млн. грн., на підприємствах, які призупинили свою діяльність – 2,3 млн. грн.

Основна частка заборгованості припадала на економічно активні підприємства міста Черкаси – 13,9 млн.грн. (63,8%). Саме заборгованість із виплати заробітної плати у сумі 4,3 млн. грн. стала причиною ускладнення стану СТВ у 13 із 14 взятих на облік Відділення у січні-березні 2019 року випадках дестабілізації СТВ.

Загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати по всіх 19 випадках дестабілізації стану СТВ, що перебували на обліку Відділення, у січні-березні 2019 року склала 44,3 млн. грн. За територіальними ознаками випадки дестабілізації стану СТВ мали місце в містах Черкаси, Золотоноша, Сміла, Умань, Канів, Шпола, Звенигородка, Тальне, Кам'янка, смт Драбів, Маньківському та Черкаському районах.

Також під час засідання круглого столу С. Власенко зазначив, що з метою вирішення вимог найманих працівників у КТС(К) проведено 2 засідання примирної комісії та 60 узгоджувальних зустрічей із сторонами КТС(К), а також 36 узгоджувальних зустрічей, спрямованих на запобігання виникненню КТС(К).

Фахівцями Відділення розглянуто 33 звернення (23 – письмові та 10 – усні), в т. ч. 23 – від сторін КТС(К), 1 – від керівника підприємства, 9 – від представників профспілкових органів.

Взято участь у 6 засіданнях комісій з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

С. Власенко у зверненні до учасників засідання відзначив довготривалу та плідну співпрацю між Відділенням та Департаментом у рамках попередніх домовленостей, що сприяло поліпшенню стану СТВ, забезпеченню дотримання норм законодавства щодо оплати праці і створенню належних умов праці, запобіганню виникнення КТС(К) та своєчасному їх вирішенню, підвищенню рівня правової культури найманих працівників, а також запропонував підготувати новий проект Угоди про взаємодію Відділення із Департаментом і переукласти її найближчим часом.

О. Шемчук подякував Відділенню за співпрацю та висловив сподівання, що нова переукладена Угода сприятиме об'єднанню потенціалу Департаменту та Відділення в рамках правоосвітницької роботи серед керівників підприємств, установ, організацій усіх форм власності щодо дотримання чинного законодавства, необхідності підвищення рівня оплати праці, надання рекомендацій керівникам у вжитті заходів, спрямованих на погашення заборгованості із виплати заробітної плати, з метою зниження соціального напруження у трудових колективах та запобігання виникненню КТС(К).

Учасники засідання круглого столу детально обговорили стан СТВ на КП "Аеропорт Черкаси", філії концерну "Техвоєнсервіс", ДП "Корсунь-Шевченківський гранкар'єр "Сівач", ДП "Іваньківський цукровий завод", Звірогосподарстві Черкаської облспоживспілки та інших. Обговорено можливість спільного виїзду безпосередньо на підприємства для надання консультацій та роз'яснень сторонам СТВ з метою попередження проведення акцій протесту та страйків. Особливу увагу було приділено спільним заходам, що вживатимуться за умови ускладнення стану СТВ у трудових колективах підприємств, установ і організацій.

Результатом проведеного заходу стала домовленість про взаємне оперативне інформування щодо загострення стану СТВ на підприємствах області. Крім того, були погоджені спільні плани взаємодії з метою попередження випадків ускладнення стану СТВ та здійснення заходів щодо запобігання виникненню КТС(К).