E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Травень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

С. Власенко, начальник відділення НСПП в Черкаській області

 

02 травня 2019 року в приміщенні Управління Держпраці у Черкаській області (далі – Управління) відбулася нарада, присвячена підбиттю підсумків проведених заходів з нагоди Всесвітнього дня охорони праці, в якій взяв участь начальник відділення НСПП в Черкаській області (далі – Відділення) С. Власенко.

Розпочинаючи нараду, начальник Управління О. Лазарєва зазначила, що Всесвітній день охорони праці у 2019 році проходив під гаслом "Безпечне та здорове майбутнє праці", а також відмітила, що одній з найстаріших спеціалізованих установ ООН, Міжнародній організації праці (далі – МОП), виповнилося 100 років. З цієї ж нагоди відбувся в м. Київ і 24-годинний "Всесвітній онлайн-тур". Основними стратегічними цілями МОП є сприяння реалізації основоположних принципів та прав у сфері праці, створення більш широких можливостей для жінок та чоловіків з метою забезпечення гідної зайнятості та отримання належної заробітної плати, підвищення ефективності соціального захисту для всіх верств населення.

Також вона поінформувала, що Управління спільно з міськими радами і районними державними адміністраціями (далі – РДА) області упродовж березня-квітня 2019 року проводили інформаційно-роз'яснювальні заходи, з метою інформування суб'єктів господарювання, представників органів місцевого самоврядування і громадян щодо вимог трудового законодавства і нормативно-правових актів з охорони праці. За цей період, у рамках підготовки до відзначення Всесвітнього дня охорони праці та з метою запобігання виробничому травматизму і професійних захворювань, інформування населення про заходи дотримання законодавства про працю, фахівцями Управління спільно із міськими радами та РДА Черкаської області проведено ряд превентивних заходів у містах Черкаси, Канів, Золотоноша, Тальне, Сміла, Ватутіне, Жашків та смт. Драбів.

О. Лазарєва повідомила, що у березні-квітні 2019 року, з метою запобігання нещасним випадкам, головні державні інспектори Управління проводили семінари, наради, круглі столи з керівниками та працівниками Черкащини. За цей період фахівці Управління провели превентивні заходи з представниками КП "Водоканал" Тальнівської міської ради, ПАТ "Черкаський автобус", ПрАТ "Украгровибухпром", ПАТ "Азот", ДНЗ "Буцький політехнічний професійний ліцей", ТОВ "Хімтрансагро", КП "РЕУ-3", ТОВ "Фортеця", ТОВ "Круїз-Авто", ПАТ "Черкасигаз", ПрАТ "ПЗ ДГ Золотоніське" тощо. Також зазначила, що в області упродовж 2018 року на виробництві травмовано 95 найманих працівників, а у цьому році сталось 11 нещасних випадків із смертельними наслідками. Потім поінформувала про особливості здійснення працівникам доплат при шкідливих умовах праці та порядок обрахування термінів додаткових відпусток для працівників різних професій, а також відзначила, що поряд з контролем за додержанням належних умов праці на підприємствах області, вважає контроль за своєчасною та у повному обсязі виплатою заробітної плати одним із пріоритетних напрямів роботи Управління.

Під час свого виступу начальник Відділення С. Власенко зазначив, що у 2019 році невиконання вимог законодавства про працю у частині охорони праці стало причиною виникнення колективного трудового спору (конфлікту) у ТОВ "Промхімпостач" м. Черкаси. Відповідно до ст. 7-10 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", за сприяння Відділення було створено примирну комісію, яка у ході двох засідань прийняла узгоджене рішення, що дозволило вирішити колективний трудовий спір (конфлікт) упродовж одного місяця.

         Під кінець наради учасники обговорили шляхи запобігання нещасним випадкам та актуальні питання проведення технічних розслідувань обставин та причин виникнення аварій.