E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Травень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

К. Захарченко, головний спеціаліст відділення НСПП в Житомирській області

 

13 травня 2018 року в малій залі облдержадміністрації відбулося засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради (далі – Рада) під головуванням голови Житомирської обласної державної адміністрації, в якому взяв участь начальник відділення НСПП в Житомирській області (далі – Відділення) С. Лісневський.

Основне питання, розглянуте на засіданні Ради – виконання заходів діючої Територіальної угоди за 2018 рік.

У засіданні взяли участь члени Ради, керівники обласних організацій і установ, громадських організацій, представники ЗМІ.

У своїх доповідях заступник голови облдержадміністрації Я. Лагута, голова Федерації профспілок області Н. Паламарчук та голова правління Спільного представницького органу роботодавців Житомирської області С. Бутенко відзначили, що упродовж минулого року в області вживалися заходи щодо: стабілізації та розвитку економіки, зокрема, ліквідації боргів із виплати заробітної плати, реалізації державної політики щодо легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, охорони праці на виробництві, вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), медичного забезпечення, надання адресної соціальної допомоги, забезпечення конституційних прав і гарантій працівників, покращення соціального діалогу.

Упродовж останніх років спостерігаються негативні тенденції, які можуть призвести до загострення стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ). Житомирська область фактично перетворилася з промислово-аграрної на суто аграрну. У минулому році обсяг промислової продукції, порівняно з 2017 роком зменшився на 2,7%.

За темпами зростання промислового виробництва область займає лише 21 місце серед регіонів України. Питома вага Житомирщини у загальнодержавному обсязі реалізації промислової продукції склала тільки 1,8%.

Незважаючи на те, що обсяг сільськогосподарського виробництва збільшився на 10,8%, забезпечити трудовий потенціал області роботою переважно у сільському господарстві неможливо. Кількість безробітних станом на 01 січня 2019 року, у порівнянні з відповідною датою 2018 року, зросла майже на 3%. Тому важливе значення становить перспективний план розвитку регіону, залучення іноземних та вітчизняних інвестицій, створення нових робочих місць.

На 40% підприємств, установ, організацій міст та районів області заробітна плата найманих працівників не перевищує законодавчо встановленого її мінімального рівня.

При цьому існує значна проблема – несвоєчасна виплата заробітної плати найманим працівникам, заборгованість з якої упродовж 2018 року збільшилася майже на 1 млн. грн. або на 17,5%.

Не всі керівники підприємств виробничої сфери забезпечують встановлення тарифної ставки працівника першого розряду відповідно до мінімальних галузевих стандартів оплати праці, передбачених на державному рівні та у галузевих угодах, що може призвести до виникнення трудових конфліктів.

Захист соціально-економічних прав та інтересів найманих працівників здійснюється через соціальний діалог на територіальному та виробничому рівнях, а саме через механізм реалізації положень територіальних угод та колективних договорів.

Проте, у деяких містах області не укладено територіальні угоди або діють старі без внесення змін до них; відсутні сторони соціального діалогу на територіальному рівні.

У зв'язку з децентралізацією та створенням територіальних громад необхідно проводити роботу щодо розвитку соціального діалогу.

Заслухавши інформації доповідачів, на засіданні Ради були прийняті рішення, які зобов'язали сторони Територіальної угоди здійснити конкретні заходи щодо покращення стану СТВ в області.