E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Вересень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

Р. Таран, провідний спеціаліст відділення НСПП в Донецькій області

 

15 травня 2019 року на виконання плану роботи відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) на травень поточного року та плану роботи Донецької облдержадміністрації на 2 квартал 2019 року, начальник Відділення А. Хімчак здійснив виїзд до виконкому Костянтинівської міської ради з метою надання методичної допомоги та проведення наради з представниками виконавчого комітету Костянтинівської міської ради з питань взаємодії Відділення з органами місцевого самоврядування у процесі запобігання виникненню та сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)), оголошення чи проведення страйків та акцій соціального протесту, реалізації соціального діалогу у м. Костянтинівка.

 

Нараду було проведено спільно з Костянтинівським міським головою С. Давидовим за участю заступника міського голови В. Василенка.

У нараді взяли участь керівники структурних підрозділів виконкому міської ради, а саме: загального відділу, а також відділів культури, освіти, охорони здоров'я, економіки, фінансового управління, управління соціального захисту населення, відділу по організації внутрішньої політики.

В. Василенко поінформував присутніх про соціально-економічний розвиток міста, здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) за рахунок превентивних дій органу місцевого самоврядування, про стан виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств міста.

Так, загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати станом на 01.05.2019 по місту складає майже 20,7 млн. грн. на трьох підприємствах. Найбільш проблемним підприємством є КДНВП "КВАРСИТ".

Головний спеціаліст Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради О. Хохоляк, яка є завідуючим ІКЦ у м. Костянтинівка, доповіла про взаємодію з Відділенням щодо обміну інформацією з питань колективних звернень громадян та заборгованості із виплати заробітної плати.

Також розповіла про організацію роботи щодо заключення колективних договорів. Так, на підприємствах міста зареєстровано 371 колективний договір. Управлінням соціального захисту населення продовжується приділятися увага підвищенню якості колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин, вдосконаленню оплати праці, зростанню рівня заробітної плати працівників підприємств, введенню мінімальних гарантій по оплаті праці відповідно до Генеральної, Регіональної та тристоронньої міської угод.

З метою реалізації соціального діалогу виконком Костянтинівської міської ради забезпечено діяльність міської тристоронньої соціально-економічної ради, засідання якої проводиться щокварталу.

Начальник загального відділу І. Мальцева розповіла про роботу щодо звернення громадян. Так, протягом 2018 року до виконкому Костянтинівської міської ради надійшло 683 звернення громадян, що на 15% менше у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. Із загальної кількості порушених громадянами питань, вирішено по суті 91% від їх загальної кількості. У 2018 році збільшився на 10% показник по зверненнях громадян та доступу до публічної інформації, які надходили на гарячу лінію виконкому міської ради у порівнянні із 2017 роком.

Далі під час наради були обговорені питання:

– щодо роботи виконкому з охорони праці та проведення в квітні 2019 року тижня з охорони праці;

– щодо проблемних питань в закладах освіти, культури та охорони здоров'я;

– щодо ситуації, яка склалася на КДНВП "КВАРСИТ", де зареєстровано колективний трудовий спір (конфлікт).

Наприкінці засідання А. Хімчак зазначив, що однією з основних задач діяльності Відділення є стабілізація соціального клімату в містах і районах області, створення умов для розвитку соціального діалогу, запобігання виникненню та сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів), запобігання проведенню акцій соціального протесту та страйків.

Для вирішення таких завдань необхідні ефективні легітимні механізми. Тому питання співпраці та взаємодії Відділення з органами місцевого самоврядування щодо запобігання виникненню та сприяння вирішенню КТС(К), запобігання проведенню страйків та акцій соціального протесту, формування розвитку соціального діалогу є пріоритетними для Відділення.

Після наради начальник Відділення провів лекцію працівникам виконкому на тему: "Діалог як інструмент попередження конфліктів".