E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Грудень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

07 серпня 2019 року на запрошення виконавчого комітету Ладижинської міської ради начальник відділення НСПП Б. Мусієнко взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яке відбулось у м. Ладижин. В роботі Комісії також взяли участь представники Управління Держпраці у Вінницькій області, відділу праці та соціально-трудових відносин Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА, представники підприємств-боржників.

 

Під час засідання обговорено стан соціально-трудових відносин на підприємствах, установах та організаціях м. Ладижин та Тростянецького району.

Зокрема, заслухано представника ПАТ "Ладижинський завод ЗБК", конфліктна ситуація на якому через заборгованість із виплати заробітної плати та незабезпечення працівників продуктивною зайнятістю перебуває на обліку Відділення з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). З моменту взяття на облік конфліктної ситуації спостерігалось збільшення суми боргу у 2,2 рази до 400,5 тис грн.

Під час обговорення ситуації, яка склалась на підприємстві, Б. Мусієнком наголошено на необхідності її врегулювання відповідно до Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)".

За підсумками розгляду конфліктної ситуації запропоновано розробити графік погашення заборгованості із виплати заробітної плати та заплановано у серпні здійснити відвідування підприємства представниками Управління Держпраці у Вінницькій області з метою моніторингу стану додержання законодавства про працю.

Також, члени Комісії заслухали представника підприємства-банкрута ДП "Тростянецький спиртовий завод", яке вимушено призупинило роботу. Відділенням здійснюються заходи щодо запобігання виникненню КТС (К) на даному підприємстві спільно з управлінням соціального захисту населення Тростянецької РДА та управлінням праці Департаменту соціальної політики Вінницької ОДА.

Крім того, здійснюється моніторинг стану погашення заборгованості відповідно до графіка, складеного на підприємстві. Поточна заробітна плата найманим працівникам виплачується у повному обсязі, згідно графіка поступово погашається борг за попередні роки. Наразі погашено 89% від суми боргу, що стала причиною виникнення конфліктної ситуації. Членами Комісії запропоновано скласти новий графік та неухильно його дотримуватись.

За результатами засідання Комісії досягнуто домовленості щодо обміну інформацією з усіма зацікавленими сторонами з метою недопущення несанкціонованих акцій протесту, стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах м. Ладижина. Акцентовано на необхідності подальшої співпраці щодо захисту соціально-трудових прав та інтересів найманих працівників.