E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

ZH08102019   Начальник відділення НСПП в Житомирській області (Відділення) С. Лісневський та головний спеціаліст Відділення К.Захарченко взяли участь у засіданні круглого столу на тему: "Працю – країні, гідність – людині!", проведеному 7 жовтня 2019 року у Житомирському міському центрі зайнятості. Організаторами заходу виступили Федерація профспілок Житомирської області, обласний центр зайнятості, спільний представницький орган роботодавців області.

  Захід проведено з нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю.

  У засіданні також взяли участь представники обласної ради, обласної державної адміністрації, обласного центру зайнятості, спільного представницького органу роботодавців області, Управління Держпраці в області, членських організацій ФПО, наукових та громадських організацій, молодіжних та студентських організацій, засобів масової інформації.

  Присутні зазначили, що кожна людина заслуговує на гідне життя, яке неможливо забезпечити без гідної роботи та належної матеріальної винагороди за неї. Безробіття, незадовільні умови праці, низький рівень заробітної плати, виплата заробітної плати в конверті та нелегальна праця стали, на жаль, нормою життя та однією зі складових тіньової економіки.

  Учасниками заходу були проведені панельні дискусії з питань трудових прав працюючих, продуктивної зайнятості, справедливої заробітної плати, безпечних робочих місць, ефективного соціального діалогу, колективно-договірного регулювання трудових відносин, соціально-трудових стандартів.

  С. Лісневський у своєму виступі відмітив, що досягти гідної праці неможливо без ефективного соціального діалогу між роботодавцями і найманими працівниками.

  Соціальні партнери здебільшого формально використовують існуючу систему соціального діалогу. Як наслідок – непорозуміння та суперечки в трудових колективах, проведення акцій соціального протесту. Основними причинами виникнення конфліктів в трудових колективах на сьогодні є рівень заробітної плати і заборгованість з її виплати, невиконання умов колективних договорів, порушення законодавства про працю.

  Начальник Відділення також зазначив, що упродовж майже 20 років Відділення спрямовує свою діяльність на послаблення соціального напруження між сторонами соціального діалогу; вживає заходів з метою вирішення конфліктів між сторонами соціально-трудових відносин (СТВ) в межах правового поля.

  Так, у січні-вересні 2019 року на обліку Відділення в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) перебувало 32 підприємства із середньообліковою чисельністю штатних працівників 5056 осіб. З метою вирішення конфліктних ситуацій Відділенням проведено 57 примирних процедур.

  С. Лісневський доповів учасникам заходу про проведену роботу Національною службою посередництва і примирення щодо підготовки змін до Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)".