E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Травень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

POL28112019  У рамках співпраці відділення НСПП в Полтавській області (Відділення) з місцевими органами виконавчої влади, 26 листопада начальник Відділення О. Атаманюк провела робочу нараду з заступником голови облдержадміністрації О. Пруглом, під час якої представила Прогноз розвитку соціально-трудових відносин (СТВ), виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) (КТС(К)) у першому півріччі 2020 року.
     Охарактеризувавши тенденції економічного та
соціального розвитку Полтавщини, які мають і
негативний характер, начальник Відділення наголосила на зростанні заборгованості із виплати заробітної плати у 2019 році, що є одним із основних чинників виникнення розбіжностей між сторонами СТВ. Аритмічний виробничий цикл, несвоєчасна оплата за реалізовану продукцію, несприятливі умови для кредитування залишаються основними причинами виникнення заборгованості. Частина роботодавців нехтує нормами законодавства України про працю, зневажливо ставиться до виконання умов колективних договорів та угод.
     Відділення прогнозує, що ці чинники діятимуть і в першому півріччі 2020 року. А такі фактори як рішення роботодавця про масове звільнення працівників, використання ним заробітної плати як обігових коштів, встановлення неповного робочого часу, свідоме невиконання роботодавцем графіків погашення заборгованості із заробітної плати, можуть підвищити рівень протестної активності найманих працівників. Відповідно до прогнозних висновків, виникнення розбіжностей між сторонами СТВ можливо на підприємствах промисловості, а саме: ПрАТ "АвтоКрАЗ" та ПрАТ "Електромотор".
        О. Атаманюк та О. Пругло обговорили нагальні проблеми підприємств – надавачів послуг з водопостачання, водовідведення та теплоенергетики, на яких спостерігається виникнення заборгованості та затримка із виплати поточної заробітної плати. За висновками Відділення, в ОКВПТГ "Миргородтеплоенерго" ймовірне виникнення КТС(К), а на інших підприємствах відповідної галузі – ускладнення стану СТВ.
     Відділення виділило й інші галузі, на підприємствах яких існують передумови для ускладнення стану СТВ та виникнення розбіжностей на виробничому рівні, а саме: харчова промисловість (група ТОВ "Гадячсир"); освіта (Решетилівський район); житлово-комунальне господарство (ОКВПТГ "Лубнитеплоенерго"); будівництво (структурні підрозділи ДП "Полтавський облавтодор" ПАТ ДАК "Автомобільні дороги України").
     По завершенню зустрічі заступник голови облдержадміністрації висловив вдячність працівникам Відділення за їх внесок у збереження на Полтавщині соціальної рівноваги, попередження виникнення конфліктних ситуацій у виробничому середовищі, забезпечення здійснення соціального діалогу в ході вирішення колективних трудових спорів.