E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Вересень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Н. Жуковська, головний спеціаліст відділення НСПП в Миколаївській області

MIK0410201703 жовтня 2017 року заступником начальника відділення НСПП в Миколаївській області (далі – Відділення) С. Загребайленко взято участь у виїзному засіданні Миколаївської міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на Державне підприємство Український радіотехнічний інститут (далі – Міська тимчасова комісія).

У виїзному засіданні взяли участь члени Міської тимчасової комісії, обласного та міського департаментів праці та соціального захисту населення, головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, головного управління статистики у Миколаївській області, Миколаївської обласної ради професійних спілок та в.о. директора ДП Український радіотехнічний інститут П. Осадчий.

Зі вступним словом виступила начальник відділу трудових відносин управління праці Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради В. Коломієць. Також В. Коломієць поінформувала членів Міської тимчасової комісії, що самим проблемним у місті є державний сектор економіки, де, за оперативними даними, на 4 підприємствах державної форми власності станом на 29.09.2017 року заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам склала 61,5 млн. грн. або 91,1% від загальної суми боргу по місту.

П. Осадчий поінформував членів Міської тимчасової комісії, що причиною виникнення боргу на зазначених підприємствах – відсутність державних замовлень, через що підприємства знаходяться на стадії банкрутства майже 10 років. З 2005 року підприємством не ведеться діяльність за основним профілем роботи (дослідження та розробки в галузі природничих та технічних наук, радіозв’язку).

П. Осадчий також доповів про соціально-економічний стан на ДП Український радіотехнічний інститут (м. Миколаїв). Єдиним джерелом погашення заборгованості із виплати заробітної плати на ДП Український радіотехнічний інститут є реалізація власних вільних площ інституту. Однак, це неможливо без виключення ДП Український радіотехнічний інститут з Переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані. Це значно ускладнює процес ухвалення управлінських рішень щодо підприємства.

Членами Міської тимчасової комісії було прийнято рішення про направлення листа до ДК "Укроборонпром" з проханням створення комісії для визначення перспектив подальшої діяльності ДП Український радіотехнічний інститут, виходу із кризової ситуації та терміни погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

            За підсумками роботи Міської тимчасової комісії у Відділенні проведено робочу нараду, в ході якої проаналізовано отримані матеріали з метою недопущення ускладнення стану соціально-трудових відносин у трудових колективах.