E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Вересень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

М.Стефаник, головний спеціаліст відділення НСПП в Львівській області

29 вересня 2017 року відбулось чергове засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія), у якому взяло участь керівництво відділення НСПП в Львівській області (далі – Відділення).

На засіданні Комісії обговорено стан виплати заборгованої заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області. Станом на 01.09.2017, за статистичними даними, загальна сума боргу становила 89,7 млн. грн. і у порівнянні з попереднім місяцем зменшилась на 0,8 млн. грн. (0,9%).

У цілому по області на зазначену дату заборгованість із виплати заробітної плати зафіксована на 50 підприємствах різних форм власності. Повністю ліквідувало борг із заробітної плати 1 підприємство області, зменшення заборгованості відбулось на 9 підприємствах, однак на 11 підприємствах заборгованість збільшилась.

Згідно порядку денного на засіданні Комісії розглянуто стан виплати заборгованої заробітної плати в управлінні капітального будівництва Львівської міської ради, КП "Бориславводоканал", ТзОВ "Цегельний завод "Промінь". Загальна сума боргів із виплати заробітної плати на цих підприємствах станом на 01.09.2017 становила 1,3 млн. грн.

На засіданні Комісії детально по кожному із зазначених підприємств обговорено причини виникнення заборгованості із виплати заробітної плати та визначено заходи, які необхідно вжити для її погашення.

У своєму виступі заступник начальника Відділення Н. Карвацька зазначила, що стан соціально-трудових відносин на КП "Бориславводоканал" ускладнений з причини значної заборгованості із виплати заробітної плати, та перебуває на обліку Відділення. Враховуючи це, Відділенням було скеровано звернення до Бориславської міської ради щодо шляхів виходу комунального підприємства з кризового стану та погашення заборгованості із виплати заробітної плати перед найманими працівниками підприємства.

По підсумках роботи Комісією прийнято протокольне рішення з переліком конкретних заходів щодо погашення боргів із виплати заробітної плати.

Зокрема,адміністрацію КП "Бориславводоканал" зобов'язано щомісячно погашати заборгованість із виплати заробітної плати на суму 100 тис. грн., а також своєчасно виплачувати поточну заробітну плату. Стосовно ТзОВ "Цегельний завод "Промінь" Комісією вирішено скерувати листи до Мостиської районної ради та до Головного управління Держпраці у Львівській області щодо проведення перевірки дотримання вимог законодавства про працю на підприємстві. Вирішено взяти до уваги вжиті та заплановані заходи по частковому погашенню заборгованості з заробітної плати в управлінні капітального будівництва Львівської міської ради.

З урахуванням прийнятих рішень на засіданні Комісії у Відділенні проведено нараду щодо визначення подальших заходів у врегулюванні випадків ускладнення стану соціально-трудових відносин з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).