E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Жовтень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

О. Рево, головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП в місті Києві та Київській області

27 листопада 2017 року начальник відділення НСПП в місті Києві та Київській області (далі – Відділення) Д. Коцупал взяв участь у черговому засіданні тимчасової комісії Київської міської державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія).

Засідання відбувалося під головуванням директора Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Ю. Крикунова.

На порядку денному розглядалися питання про стан погашення заборгованої заробітної плати, внесків та платежів до Пенсійного фонду України та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на підприємствах міста Києва. Також на порядку денному стояло обговорення заходів, що вживаються для прискорення погашення заборгованості та недопущення її зростання.

У роботі Комісії взяли участь: члени Комісії; представники районних в місті Києві державних адміністрацій; головний спеціаліст сектору майнових відносин та діяльності державних підприємств Міністерства охорони здоров’я України; начальник відділу економіки державних підприємств Департаменту економіки та фінансів Міністерства молоді та спорту України; заступник начальника відділу планування та аналізу фінансово-господарської діяльності управління діяльності суб’єктів господарювання, підпорядкованих Міністерству департаменту управління державною власністю Міністерства економічного розвитку і торгівлі України; начальник юридичного управління Головного управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру; начальник відділу фінансово-економічного Департаменту Державного концерну "Укроборонпром".

Згідно статистичних даних протягом жовтня 2017 року із загальної кількості підприємств, на яких мала місце заборгованість із виплати заробітної плати, 8 – погасили заборгованість у повному обсязі. На 12 підприємствах міста Києва заборгованість зменшилась майже на 10 млн. грн. В той же час на 27 підприємствах відбулось зростання заборгованості. Крім того, виникло 7 зовсім нових підприємств-боржників.

У порівнянні з жовтнем місяцем заборгованість із заробітної плати по місту Києву зменшилась на 2,5%, проте, у порівнянні з початком року її обсяг зріс на 30%.

Слід зазначити, що в місті Києві відсутня прострочена заборгованість із виплати заробітної плати в бюджетних установах, які мають фінансування з бюджету міста.

На засіданні Комісії були оголошені підприємства, що є боржниками в місті Києві. Їх нараховується станом на листопад 81, з них: державний сектор – 45 підприємств (складає половину від загальної суми боргу по місту); комунальний сектор – 1 підприємство; недержавний сектор – 34 підприємства.

У комунальному секторі заборгованість із заробітної плати залишилась непогашеною на одному комунальному підприємстві "Київське комунальне автотранспортне підприємство № 2737" – 63 тис. грн., що на 77,4% менше порівняно з початком цього року.

Серед підприємств, що мають найбільшу заборгованість із заробітної плати недержавного сектору, можна виокремити: ТОВ "ГРУП ДФ Інтернешнл Юкрейн" – 9,4 млн. грн.; ПАТ "Комерційний банк "Союз" – 6,5 млн. грн.; ПАТ "Банк Петрокоммерц-Україна" – 5,5 млн. грн.

Основною причиною наявності боргів на підприємствах міста Києва державного та недержавного секторів економіки є складний фінансово-економічний стан та недостатність обігових коштів.

Голова Комісії дав доручення керівникам підприємств-боржників забезпечити своєчасну виплату поточної заробітної плати та не допустити виникнення заборгованості з неї у подальшому, а також ініціювати притягнення до відповідальності керівників підприємств-боржників, які допустили порушення чинного законодавства щодо своєчасної виплати заробітної плати. Також зазначив про необхідність визначення можливих шляхів виведення із кризового стану підприємства, що більш за всіх мають борги по заробітній платі перед найманими працівниками.

За підсумками засідання голова тимчасової Комісії доручив Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) підготувати проекти звернень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) до Кабінету Міністрів України щодо сприяння вирішенню в межах чинного законодавства існуючих проблемних питань та забезпечити неухильне виконання взятих зобов’язань щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати, зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та зі сплати внесків до Пенсійного фонду України та недопущення зростання та виникнення боргів у подальшому.

По завершенні комісії у Відділенні відбулась нарада, на якій було обговорено нагальні проблемні питання підприємств, установ та організацій міста Києва, вирішення яких знаходиться в межах повноважень НСПП.