E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

О.Кротова, головний спеціаліст відділення НСПП в Полтавській області

 

26 грудня 2017 року відбулося розширене засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати, яку очолює заступник голови Полтавської ОДА О. Пругло.

Участь у заході взяла головний спеціаліст відділення НСПП в Полтавській області (далі – Відділення) О. Кротова. Засідання відкрила заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Л. Новосад, яка поінформувала, що станом на 01.12.2017 15 економічно-активних підприємств області мають борги із заробітної плати. Сума цієї заборгованості перед працівниками у порівнянні з початком поточного року зросла на 60% і станом на 01.12.2017 становила 16,4 млн. грн.Найбільші борги із виплати заробітної плати зосереджені на 7 підприємствах: ПрАТ «Будівельне управління № 9 «Полтаванафтогазбуд», ВНЗ «Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури», філія «Полтавський державний обласний навчально-курсовий комбінат» Українського державного підприємства «Укрінтеравтосервіс», ПрАТ «Пласт», ТОВ «Техмолпром», ТОВ «Гадячсир», ТОВ «Торговий дім «Гадячсир» та ТОВ «Полтавамолпрод». Стан соціально-трудових відносин чотирьох з яких перебуває на обліку Відділення в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), а ТОВ «Полтавамолпрод» – в базі даних потенційно конфліктогенних підприємств.

Під час засідання керівники підприємств-боржників надали членам робочої координаційної групи пояснення причин виникнення заборгованості та окреслили перспективи її погашення. Зокрема, заступник директораТОВ «Техмолпром», ТОВ «Гадячсир», ТОВ «Торговий дім «Гадячсир» та ТОВ «Полтавамолпрод» Л. Передерій пояснила, що проводиться активна робота по пошуку нових ринків збуту. На даний час проводиться укладання договорів на поставку готової продукції до Марокко, Казахстану, Грузії, Вірменії. Погашення заборгованості із заробітної плати найманим працівникамТОВ «Техмолпром» та ТОВ «Гадячсир» буде проводитися відповідно до розроблених та затверджених графіків. Члени робочої координаційної групи рекомендували представнику адміністрації на наступне засідання розробити графіки погашення заборгованості із заробітної плати найманим працівникам ТОВ «Торговий дім «Гадячсир» та ТОВ «Полтавамолпрод».

Про стан виплати заробітної плати у державному вищому навчальному закладі «Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури» та філії «Полтавський державний обласний навчально-курсовий комбінат» Українського державного підприємства «Укрінтеравтосервіс» доповідала заступник директора Департаменту освіти і науки Полтавської ОДАГ. Гажієнко, яка пояснила, що Департамент має намір звернутися до суду щодо правомірності дій керівника державного вищого навчального закладу «Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури».

Директор ПрАТ «Будівельне управління № 9 «Полтаванафтогазбуд» основною причиною заборгованості назвав затримку розрахунків за виконані роботи з боку замовників. Підприємство проводить претензійно-позовну роботу з дебіторами. А також, з метою недопущення збільшення боргів, з 01 січня 2018 року наймані працівники перебуватимуть у відпустках без збереження заробітної плати.

Про перспективу погашення заборгованості із заробітної плати у ПрАТ «Пласт» доповідав заступник начальника Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА М. Бугрій. Він пояснив, що через судові справи та арешт рахунків, підприємство зараз не має можливості ліквідувати заборгованість.

Керівники структурних підрозділів ОДА звітували про сприяння трудовим колективам, що перебувають в сфері їх впливу, в подоланні основного чинника дестабілізації стану соціально-трудових відносин – заборгованості із виплати зарплати. А члени робочої координаційної групи ухвалили рішення щодо покращення фінансового становища підприємств та усунення такого дестабілізаційного чинника, як заборгованість із заробітної плати.

По завершенні засідання О. Кротова провела з керівниками підприємств-боржників узгоджувальні зустрічі, під час яких надала роз’яснення норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та рекомендації щодо усунення розбіжностей шляхом вступу в КТС(К).

Питання, розглянуті на засіданні та отримана інформація обговорені у Відділенні з метою врахування у подальшій роботі.