E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

В. Драгомерецька, головний спеціаліствідділення НСПП в Черкаській області.

 

У рамках Угоди про співпрацю між Черкаським обласним центром зайнятості (далі – Центр зайнятості) та відділенням НСПП в Черкаській області (далі – Відділення), 05 лютого 2018 року начальник Відділення С. Власенко взяв участь у нараді Центру зайнятості.

Серед питань, що розглядалися на нараді, були питання співпраці Відділення та Центру зайнятості щодо реалізації спільних заходів задля стабілізації стану соціально-трудових відносин у колективах підприємств, установ, організацій області.

У своєму виступі директор Центру зайнятості Г. Дендемарченко зупинився на підсумках роботи у 2017 році. Зокрема повідомив, що чисельність безробітних в Черкаській області станом на 1 січня 2018 року зменшилася у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 10,2%, або на 2 тис. осіб, та становила 18,2 тис. осіб. Кількість працевлаштованих осіб упродовж 2017 року зросла на 3% та становила 35,5 тис. осіб. Зростання надходження вакансій дозволило збільшити обсяги працевлаштування осіб в порівнянні з минулим роком. Всього упродовж 2017 року надійшло 36,8 тис. вакансій. За цей період укомплектовано понад 34,2 тис. вакансій, рівень укомплектування становив 91,8%.

Наразі відбувається процес реорганізації служби зайнятості з метою перетворення її у сучасну сервісну установу з високим рівнем довіри клієнтів, соціальних партнерів та громадськості. Черкаська обласна служба зайнятості бере участь у впровадженні пілотного проекту щодо реорганізації базових центрів зайнятості, які будуть приєднані до обласного Центру зайнятості, на їх місці заплановано створення відокремлених підрозділів (філій). Відповідні філії вже створені на базі Ватутінського міського та Кам’янського районних центрів зайнятості.

З метою підвищення прозорості діяльності державної служби зайнятості шляхом впровадження і використання сучасних інформаційних технологій для надання інформаційних та інших послуг громадськості та засобам масової інформації, забезпечення висвітлення процесів, що відбуваються на ринку праці, з 1 лютого 2018 року запрацював новий формат веб-сайту державної служби зайнятості та відповідно регіональних під назвою "Єдине соціальне середовище зайнятості".

С. Власенко у своєму виступі зупинився на підсумках роботи Відділення у 2017 році та підсумках співпраці Відділення та Центру зайнятості. Він зазначив, що така співпраця направлена на максимальне поширення державного контролю за дотриманням роботодавцями законодавства у сфері зайнятості, підвищення рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин, формування правових знань з питань законодавства у сфері зайнятості.

З метою поширення інформації про діяльність Відділення у напрямі сприяння поліпшенню соціально-трудових відносин, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), їх прогнозуванню та сприяння своєчасному вирішенню, підвищення рівня правової культури, у 2017 році Відділенням проведено 4 круглі столи з представниками профспілок та представниками Черкаського обласного центру зайнятості.Крім того, фахівці Відділення брали участь та виступали на нарадах та семінарах, які проводились Черкаським обласним центром зайнятості.

Наприкінці свого виступу С. Власенко висловив надію на подальшу плідну співпрацю Відділення з Центром зайнятостіу питаннях щодосприяння стабілізації та поліпшенню стану соціально-трудових відносин, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння їх своєчасному вирішенню.