E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

С. Гойсан, головний спеціаліст відділення НСПП в Івано-Франківській області

IF0802201805 лютого 2018 року департаментом соціальної політики ОДА спільно з відділенням НСПП в Івано-Франківській області (далі – Відділення) проведено круглий стіл на тему: "Про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори та заходи, що вживалися у 2017 році з метою запобігання їх виникненню та сприяння вирішенню".

У роботі круглого столу взяли участь: заступник начальника управління праці департаменту соціальної політики ОДА – начальник відділу з питань оплати праці, соціально-трудових відносин та правового регулювання у сфері праці О. Гринів, головний спеціаліст відділу з питань оплати праці, соціально-трудових відносин та правового регулювання у сфері праці Р. Дубик, заступник голови ради профспілок області У. Гураль, начальник Відділення Р. Баб’юк та головний спеціаліст Відділення С. Гойсан.

Учасники круглого столу відзначили, що основними чинниками, які спричиняють ускладнення стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ) на підприємствах, установах і організаціях області є: заборгованість із виплати заробітної плати, низький рівень середньомісячної заробітної плати, запровадження режимів неповного робочого часу, а також невиконання або неналежне виконання роботодавцями умов колективних договорів.

Зокрема, начальник Відділення поінформував, що станом на 1 січня 2018 року в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) на обліку Відділення знаходяться: ВАТ "Пресмаш", ПрАТ "Сегежа Оріана Україна", ВАТ "Хутрофірма "Тисмениця", ПрАТ "Івано-Франківський локомотиворемонтний завод" і Коломийська Центральна районна лікарня.

Упродовж 2017 року проведено 56 узгоджувальних зустрічей за участю сторін соціального діалогу, що сприялоусуненню 10 чинників дестабілізації стану СТВ причинами виникнення яких було: невиконання вимог чинного законодавства про працю – 6 (68,2% від їх загальної кількості); укладення чи зміни колективного договору, угоди 1 (9,1%); виконання колективного договору, угоди – 3 (22,7%). Середньооблікова чисельність працівників підприємств, установ, організацій, де виникли чинники дестабілізації – 1915 осіб.

Поряд з тим, у 2017 році відбулось 4 акції протесту, пов’язані із ускладненням стану СТВ.

Також, як зазначила заступник начальника управління праці – начальник відділу О. Гринів, з метою здійснення заходів щодо сприяння погашенню заборгованості із виплати заробітної плати необхідно надавати консультації та роз'яснення представникам сторін СТВ з питань застосування чинного законодавства, розглядати дані питання на засіданні обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. А також, спільно з обласною радою профспілки машинобудівників та приладобудівників проаналізувати причини зростання боргів з оплати праці у ВАТ "Пресмаш" з метою сприяння стабілізації стану СТВ; рекомендувати раді профспілок області вивчити питання щодо причин затягування переговорів з укладення колективного договору у ПрАТ "Сегежа Оріана Україна.

Учасники заходу домовились продовжити практику проведення зустрічей, у ході яких розглядати питання щодо підвищення рівня заробітної плати та стану погашення заборгованості з неї, надавати консультації представникам сторін СТВ з питань застосування чинного законодавства, а також проводити спільну роботу щодо запобігання виникненню КТС(К) на підприємствах бюджетної сфери в умовах децентралізації.