E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Cічень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

С.Чередник, провідний спеціаліст відділення НСПП в Полтавській області

07 лютого 2018 року за ініціативи відділення НСПП в Полтавській області (далі – Відділення), в приміщенні Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА (далі – ДСЗН ОДА), відбулася робоча нарада начальника Відділення О. Атаманюк із заступником директора ДСЗН ОДА – начальником управління Л. Новосад та начальником відділу оплати праці та врегулювання соціально-трудових відносин, заступником начальника управління Л. Бурбигою.

 

Метою наради було підведення підсумків роботи по реалізації угоди про співпрацю, обговорення проекту нової угоди та подальших спільних заходів.

У ході зустрічі обговорювалися всі напрями роботи, визначені в угоді. Зокрема, здійснення заходів по ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ, організацій, як одного із головних чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ), та усунення інших причин, що можуть призвести до виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)), проведення спільних нарад, семінарів, колегій, інших заходів, на яких обговорюється стан СТВ на підприємствах, в установах, організаціях та розробляються рекомендації щодо його поліпшення тощо.

Сторони домовились і надалі вживати спільні дії з метою розвитку соціального діалогу та забезпечення конституційних прав громадян і соціальної стабільності в області. Також сторони погодили внесення певних змін до проекту угоди з урахуванням нових функцій та завдань.

Крім того, під час зустрічі було обговорено стан СТВ у ПрАТ БУ № 9 "Полтаванафтогазбуд" (с. Терешки Полтавського району); ПрАТ "Пласт" (с. Баранівка Шишацького району); ДВНЗ "Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури" (м. Кременчук); ТОВ "Полтавамолпрод" та ТОВ "Торговий дім "Гадячсир-Україна" (м. Гадяч).

Основною причиною наявності боргів із заробітної плати на підприємствах є складний фінансово-економічний стан та недостатність обігових коштів. Також ускладнює ситуацію різке зменшення обсягу замовлень або повна його відсутність, погіршення кон’юнктури зовнішніх та внутрішніх ринків (несвоєчасні розрахунки замовників за виконані роботи, втрата ринку збуту продукції), неефективне управління майном та ін.

О. Атаманюк було зазначено, що Відділення неодноразово рекомендувало найманим працівникам усіх вищезазначених підприємств вирішувати розбіжності шляхом вступу в КТС(К), надавало рекомендації та консультації відповідно до норм Закону.

Також начальник Відділення поінформувала присутніх про хід вирішення КТС(К) в РЛП "Кременчуцькі плавні" (м. Кременчук). Наразі проводяться узгоджувальні зустрічі із сторонами конфлікту та здійснюються заходи по утворенню примирного органу.

У підсумку були обговорені напрями подальшої співпраці Відділення та ДСЗН ОДА з метою попередження виникнення ускладнень стану СТВ та збереження соціальної стабільності в трудових колективах Полтавській області.

Інформацію доведено до працівників Відділення з метою врахування в подальшій роботі.