E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Cічень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Л. Єжель, в. о. начальника відділення НСПП в Черкаській області

16 травня 2018 року, у залі засідань Будинку рад, відбулося чергове засідання тимчасової комісії Черкаської обласної державної адміністрації (далі – ОДА) з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія) під головуванням першого заступника голови ОДА В.Коваля. В роботі Комісії взяла участь в. о. начальника відділення НСПП в Черкаській області (далі – Відділення) Л. Єжель.

На порядок денний засідання Комісії були винесені наступні питання:

1. Про стан погашення заборгованості ПАТ "Азот" перед Пенсійним фондом України.

2. Інформування про стан виплати заборгованої заробітної плати на підприємствах, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та підприємств-банкрутів.

3. Про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах-боржниках.

По першому питанню виступив директор з економіки та фінансів ПАТ "Азот" Д. Алексєєнко, який повідомив, що станом на 16.05.2018 сума заборгованості підприємства перед Пенсійним фондом України складає 47,6 млн. грн. У зв’язку з чим товариство звернулося до органів Пенсійного фонду України з клопотанням про реструктуризацію зазначеної заборгованості на 24 місяці. Таким чином, в разі затвердження Головним управлінням ПФУ в Черкаській області графіку реструктуризації, сума щомісячних виплат складатиме близько 195,0 тис. грн., що є цілком прийнятним для ПАТ "Азот".

Заступник начальника Головного управління ПФУ в Черкаській області О. Супряга зазначив, що керівництво Головного управління ПФУ в Черкаській області повністю підтримує позицію ПАТ "Азот" щодо погашення заборгованості шляхом її реструктуризації на 24 місяці.

На підставі викладеного Голова Комісії В. Коваль доручив представникам ПАТ "Азот" протягом тижня розробити та надати на затвердження до Головного управління ПФУ в Черкаській області графік погашення заборгованості по сплаті внесків до Пенсійного фонду України.

З другого питання порядку денного виступив начальник відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції в Черкаській області Д. Хакало, який повідомив, що Головне територіальне управління юстиції в Черкаській області щотижнево здійснює моніторинг стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, відносно яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та підприємствах-банкрутах.

Так, станом на 01.01.2018 існувала заборгованість із виплати заробітної плати на 17 таких підприємствах області на загальну суму 13,4 млн. грн. Протягом січня-травня 2018 року заборгованість скоротилася, та станом на 16.05.2018, складає 12,8 млн. грн. Погашення заборгованості із виплати заробітної плати вдалося досягти за рахунок продажу арбітражними керуючими майна підприємств-боржників та стягнення дебіторської заборгованості.

Як зазначив Голова Комісії В. Коваль, посилення контролю з боку Головного територіального управління юстиції в Черкаській області за діяльністю арбітражних керуючих сприяло позитивній динаміці погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та підприємств-банкрутів.

Щодо третього питання порядку денного, із шести запрошених на засідання прибули керівники чотирьох підприємств-боржників (ПрАТ "Черкаський приладобудівний завод", ПАТ "Азот", ТОВ "СмілаЕнергоінвест", КП "ВодГео"), які поінформували присутніх про причини виникнення та шляхи і терміни погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам очолюваних ними підприємств.

Зокрема, директор КП "ВодГео" (м. Сміла) повідомив, що станом на 16.05.2018 сума заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам складає 393,1 тис. грн. Виникнення заборгованості пов’язане із складним фінансовим станом підприємства, через невідповідність встановлених на водопостачання та водовідведення тарифів економічно обґрунтованим, заборгованість користувачів за надані послуги, збільшення податкових ставок тощо. Зокрема, затвердження Смілянською міською радою тарифів на водопостачання та водовідведення на 2016-2017 роки в розмірах, нижчих, ніж економічно обґрунтовані, спричинило підприємству збитки на 4,5 млн. грн. Враховуючи те, що у 2018 році тарифи на водопостачання та водовідведення були підвищені до економічно обґрунтованих, підприємство вживатиме заходів щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у максимально короткі терміни.

Голова комісії В. Коваль доручив направити Смілянській міській раді рекомендації щодо відшкодування збитків, завданих КП "ВодГео" через затвердження тарифів в розмірах нижчих, ніж економічно обґрунтовані.

За підсумками роботи Комісії, працівникам Відділення доручено провести аналіз стану соціально-трудових відносин у колективі КП "ВодГео" (м. Сміла), та вразі наявності чинників дестабілізації, взяти на облік з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту).