E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Квiтень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

О. Атаманюк, начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Полтавській області

Pol1009201807 вересня 2018 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Полтавській області (далі – Відділення) О. Атаманюк взяла участь у роботі спільної наради Головного територіального управління юстиції у Полтавській області (далі – ГТУЮ) з представниками обласної координаційної групи з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (далі – ОКГ), Полтавської філії ДП "СЕТАМ" та арбітражними керуючими.

 

Засідання відбулося під головуванням в. о. начальника ГТУЮ у Полтавській області Д. Бриндак та заступника голови ОДА, голови ОКГ О. Пругли.

Начальник відділу з питань банкрутства ГТУЮ І. Рагулін доповів про стан та перспективи погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах області, що перебувають у стадії ліквідації.

Далі на засіданні було заслухано звіти арбітражних керуючих – розпорядників майна та ліквідаторів 14 підприємств боржників, а саме: КП залізобетонних виробів № 2, ЗАТ "МБУ № 8", ТОВ "Маяк", ДП "Лохвицький спиртовий комбінат", ДП "ВО "Знамя", ДП ДАК "Хліб України" "Миргородський КХП № 1, ДПНАК "Надра України" "Полтаванафтогазгеологія",ТОВ "ГРЛ" та інші. Стан соціально-трудових відносин (далі – СТВ) усіх вищезазначених підприємств у різні періоди перебував на обліку Відділення у зв’язку з невиплатою роботодавцем заборгованої заробітної плати найманим працівникам, а на останніх п’яти підприємствах Відділення сприяло вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)).

Учасники наради обговорили можливість реалізації майна підприємств-банкрутів шляхом проведення аукціонів на електронному торговельному майданчику "СЕТАМ". Керівник Полтавської філії ДП "СЕТАМ" П. Магда запропонував співпрацю арбітражним керуючим, наголосивши, що даний торговельний майданчик має досвід реалізації різнопланового майна та є одним із найпрозоріших ресурсів.

Заслухавши звіти і повідомлення, члени ОКГ висловили свої рекомендації щодо погашення боргів із заробітної плати та прийняли відповідні протокольні рішення.

По завершенні засідання О. Атаманюк провела нараду з заступником директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА (далі – ДСЗН) Л. Новосад та заступником начальника управління ДСЗН Л. Бурбигою.

Під час наради О. Атаманюк поінформувала про хід проведення примирних процедур під час вирішення КТС(К) у РЛП "Кременчуцькі плавні" та ДП "Полтавський КХП". Звернула увагу присутніх, що на останньому підприємстві продовжує спостерігатися досить напружений стан СТВ, через відсутність належної кількості зерна для переробки, що призводить до зростання заборгованості із виплати заробітної плати.

Також, відбувся обмін інформацією та обговорено стан СТВ на підприємствах що перебувають у системі запобігання виникненню КТС(К) Відділення, а саме: ПрАТ "Пласт", ДВНЗ "Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури", ПрАТ "Полтава-Авто", відділення "Кременчуцька курсова автошкола" філії "Полтавський ДО НКК" Українського ДП "Укрінтеравтосервіс", КП "Щит Миргородщини". Прийнято рішення про запрошення їх керівників на наступне засідання ОКГ.

За підсумками зустрічей була проведена оперативна нарада у Відділенні, під час якої визначено подальші дії щодо активізації заходів, спрямованих на запобігання виникненню та сприяння вирішенню КТС(К) на підприємствах, в установах та організаціях області у взаємодії зі сторонами соціального діалогу.