E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Червень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Ю. Грушевич, головний спеціаліст відділення НСПП в Сумській області

Sum2609201825 вересня 2018 року, у приміщенні Сумської обласної державної адміністрації, у відеоселекторному режимі відбулось засідання Сумської обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія). Очолив засідання заступник голови Сумської облдержадміністрації І. Боршош.

У заході взяв участь начальник відділення НСПП в Сумській області (далі ‑ Відділення) О. Пирогов.

На засідання Комісії були запрошені керівники 8 підприємств-боржників: ПАТ "Сумське НВО", ТОВ "Маш-Сервіс", ТОВ "Сумиспортінвест", ПАТ "Укрхімпроект", ПАТ "Шосткинський завод хімічних реактивів", державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів, КП "Шосткинський казенний завод "Зірка", Кролевецького учбово-виробничого підприємства українського товариства.

Обласна державна адміністрація здійснює моніторинг стану погашення зарплатних боргів щотижнево. Зокрема, станом на 25.09.2018 у повному обсязі погашено заборгованість у ПАТ "Укрхімпроект"; у ТОВ "Маш-Сервіс" борг порівняно з початком вересня п. р. зменшився на 103 тис. грн., у ПАТ "Сумське НВО" – на 3,8 млн. грн.

За інформацією директора департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації М. Дубровського, в бюджетних установах заборгованість із виплати заробітньої плати відсутня.

З інформацією про сприяння вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) (далі – КТС(К)) та вжиті заходи щодо вирішення проблемних питань на КП "Конотопське трамвайне управління" виступив начальник Відділення О. Пирогов. Він зазначив, що 03 вересня та 19 вересня п. р. відбулись узгоджувальні зустрічі начальника з головою профспілкового комітету КП "КТУ"Н. Кузько, основною метою яких було визначення подальших спільних дій щодо вирішення КТС(К).

О. Пирогов наголосив, що завдяки проведеним спільним заходам обласної влади та депутатів Конотопської міської ради на сьогоднішній день заборгованість на комунальному підприємстві виплачена за липень 2018 року. Підготовлені документи для здійснення авансових платежів по заробітній платі за серпень поточного року. На даний час остаточно неврегульованими залишаються питання здійснення ремонту будівлі і даху депо й розрахунку, та підключення до електропостачання будівлі депо. Беручи до уваги, що перша вимога найманих працівників виконана, додержуючись чинного законодавства, сторони конфлікту дійшли згоди розробити проект спільної угоди про поетапне виконання вимог та припинення КТС(К).

Також начальник Відділення А. Пирогов надав інформацію про здійснення комплексу заходів щодо вирішення КТС(К) у ПАТ "Сумське НВО", який був зареєстрований 05 липня минулого року між об’єднаною первинною організацією профспілки працівників машинобудування та металообробки ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання" та адміністрацією цього підприємства.

На сьогоднішній день фінансово-економічний стан підприємства залишається складним. За статистичними даними борг підприємства становить майже 173,5 млн. грн. Трудовий колектив ПАТ "Сумське НВО" на сьогодні налічує 4,5 тисячі осіб (на момент реєстрації КТС(К) – понад 5 тис. осіб).

Понад 2 тис. працівників заводу звернулись до суду із заявами про видачу судових наказів на виплату заборгованості із заробітної плати.

Начальник Відділення повідомив про обрання на початку вересня 2018 року нового голови профкому об’єднаної первинної організації профспілки працівників машинобудування та металообробки ПАТ "Сумське НВО" та повідомив про заплановану найближчим часом робочу зустріч з новим профспілковим лідером.

У свою чергу, О. Пирогов підкреслив, що працівники Відділення вживають всі необхідні заходи для сприяння вирішення зазначених колективних трудових спорів. Проводяться узгоджувальні та робочі зустрічі з представниками органів обласної влади, місцевого самоврядування, керівниками відповідних профспілкових органів.

По закінченню засідання Комісії у Відділенні було проведено робочу нараду, на якій працівники були ознайомлені з результатами розглянутих на засіданні питань для врахування їх у проведенні моніторингу стану соціально-трудових відносин.