E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

С.Ткачук, головний спеціаліст відділення НСПП в Запорізькій області

09 жовтня 2018 року в приміщенні Запорізької міської ради відбулось засідання Запорізької міської комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати (далі – Комісія), в якому взяв участь начальник відділення НСПП в Запорізькій області (далі – Відділення) С. Четвертак. Захід відбувся під головуванням начальника управління з питань праці Запорізької міської ради Ю. Швеця.

Згідно порядку денного були розглянуті питання про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах державної форми власності, виконання графіків її погашення, а також про організацію роботи щодо погашення заборгованості на підприємствах міста Запоріжжя, що виникла у 2018 році.

На засідання були запрошені керівники підприємств та представники районних адміністрацій Запорізької міської ради, які доповіли про підприємства, що мають борги із виплати заробітної плати, причини їх виникнення, вжиті заходи щодо ліквідації заборгованості та прогноз щодо повного погашення боргів.

На засіданні Комісії заступник начальника управління з питань праці Запорізької міської ради В. Зубко повідомив, що станом на 01.09.2018 21 підприємство м. Запоріжжя має заборгованість із виплати заробітної плати на загальну суму 141,3 млн. грн., що на 92 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2017 року. Зокрема, на 13 економічно активних підприємствах заборгованість із виплати заробітної плати становить 100,5 млн. грн. або 71,1% від загальної суми боргу, на 7 підприємствах-банкрутах та 1 неактивному підприємстві загальна сума заборгованості становить 40,7 млн. грн. або 28,9% від загальної суми боргу.

Під час обговорення стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах-боржниках м.  Запоріжжя С. Четвертак зосередив увагу присутніх на складній ситуації, що склалась на ДП "Запорізькій облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" та ДП "ДПІ "Запоріжцивільпроект" м. Запоріжжя. Начальник Відділення зазначив, що стан соціально-трудових відносин (далі – СТВ) на ДП "ДПІ "Запоріжцивільпроект" залишається напруженим.

Стан СТВ на всіх структурних підрозділах ДП "Запорізькій облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" знаходяться на обліку Відділення з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). Підприємство знаходиться у стадії реорганізації. Відділенням проводиться роз’яснювальна та консультативно-правова робота зі сторонами СТВ по вирішенню конфліктних питань.

За підсумками обговорення члени комісії затвердили проект рішення з низкою доручень і рекомендацій щодо врегулювання ситуації на підприємствах-боржниках та необхідності складання графіку погашення заборгованості. Також прийнято рішення підготувати звернення до Кабінету Міністрів України щодо поновлення роботи ДП "ДПІ "Запоріжцивільпроект" м. Запоріжжя.

По завершенні засідання Комісії начальник Відділення провів робочу нараду з фахівцями Відділення та ознайомив з результатами розглянутих на засіданні питань з метою врахування їх в подальшій роботі при проведенні моніторингу стану СТВ на підприємствах міста.