E-MAIL РОЗСИЛКА



Joomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Жовтень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

М. Максименко, заступник начальника відділення НСПП в Чернігівській області

Розпорядженням НСПП від 12.12.2017 № 323-р було зареєстровано колективний трудовий спір (конфлікт) (далі – КТС(К)) між найманими працівниками та адміністрацією Козелецького районного дочірнього агролісогосподарського спеціалізованого підприємства «Козелецьрайагролісгосп» села Кошани Козелецького району Чернігівської області (далі – Підприємство).

 

Відповідно до статті 11 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» з ініціативи органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників, утворено трудовий арбітраж для вироблення рішення по суті КТС(К).

За сприяння відділення НСПП в Чернігівській області (далі – Відділення) проведено два засідання трудового арбітражу. Сторонами спору укладено угоду про обов’язкове виконання рішення трудового арбітражу.

Засідання проведені в приміщенні Підприємства за участі представників сторін та запрошених представників: управління комунального майна Чернігівської обласної ради, комунального підприємства «Чернігівоблагроліс», Чернігівської обласної організації профспілки працівників агропромислового комплексу України.

На початку роботи присутніх ознайомлено з розпорядженням НСПП про реєстрацію КТС(К), оголошено склад трудового арбітражу та поінформовано про порядок його роботи відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Після затвердження порядку денного відповідно до вимог Регламенту роботи трудового арбітражу по розгляду і вирішенню КТС(К) були розглянуті подані сторонами документи, заслухано представників сторін та запрошених.

За інформацією найманих працівників, на Підприємстві заробітна плата виплачується один раз на місяць, чим порушується законодавство про працю та колективний договір, де передбачено здійснення виплати не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Не дотримуються і норми Закону України від 21.10.2004 №2103 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати» щодо першочерговості виплати заробітної плати.

Директор Підприємства повідомив про ускладнення, які були спричинені дією наказу комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» від 10 жовтня 2017 року №74 «Про ефективне використання та облік лісосировинних ресурсів». На його виконання продовжувалася заготівля лісопродукції, але зупинено її реалізацію. Продукція за несприятливих погодних умов втратила якість і понизилась в сортності, що спричинило збитків майже на 1,5млн.грн.

У зв’язку із зазначеним, 30 жовтня 2017 року на Підприємстві проведені загальні збори, де розглядалися питання щодо невиконання даного наказу та відновлення реалізації продукції, так як виникла загроза невиплати заробітної плати найманим працівникам. Підприємство не мало змоги обновити бензопили, цепи; встановити приміщення для обігріву та відпочинку; закупити захисну форму від снігу та ін. Наразі питання про відміну наказу комунальним підприємством «Чернігівоблагроліс» залишається відкритим, незважаючи на неодноразові звернення адміністрації Підприємства до засновника. Про конфліктну ситуацію, також, повідомлено Чернігівську обласну раду, управління комунального майна Чернігівської обласної ради.

Представник Чернігівської обласної організації профспілкипрацівників агропромислового комплексу України підтримав представницький орган найманих працівників, який відстоює права трудового колективу, незважаючи на те, що на Підприємстві існує первинна профспілкова організація.

У зв’язку із встановленими причинами виникнення КТС(К), трудовим арбітражем витребувані додаткові матеріали від представників сторін та засновника.

За рішенням більшості членів трудового арбітражу, згідно ст.12 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» строк для прийняття рішення продовжено до двадцяти днів.

Наступне засідання трудового арбітражу заплановане на 28 грудня 2017 року.