E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Жовтень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

М. Максименко, заступник начальника відділення НСПП в Чернігівській області

За сприяння відділення НСПП в Чернігівській області (далі – Відділення) вирішено колективний трудовий спір (конфлікт) (далі – КТС(К)) між найманими працівниками філії «Смолинський торфозавод» ДП «Чернігівторф» с.Смолин Чернігівського району Чернігівської області та ДП «Чернігівторф» м. Чернігова (далі – Підприємство), який був зареєстрований розпорядженням НСПП від 24.04.2017 року №101-р з вимогами найманих працівників щодо погашення заборгованості із заробітної плати, дотримання строків її виплати та проведення атестації робочих місць.

 

Вирішення КТС(К) за сприяння Відділення здійснювалось примирною комісією, а потім трудовим арбітражем. До розгляду та врегулювання КТС(К) було залучено уповноважених представників сторін спору; заступника начальника аналітичного відділу виконавчого апарату та депутата Чернігівської обласної ради; начальника управління промисловості, транспорту і зв’язку Чернігівської ОДА; начальника управління погашення боргу Головного управління ДФС у Чернігівській області; начальника управління та начальника юридичного відділу Чернігівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України; начальника відділу з питань експертизи умов праці та заступника начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління Держпраці у Чернігівській області; засоби масової інформації (газета «Чернігівщина», Чернігівська обласна державна телерадіокомпанія «Сівер – Центр»).

У ході роботи примирних органів було встановлено, що причини розбіжностей між сторонами КТС(К) викликані переважно зовнішніми обставинами, а саме: сезонністю роботи, складністю періоду відновлення нормального виробничого циклу через спроби його банкрутування попередніми керівниками, борговими зобов’язання перед бюджетом та Пенсійним фондом України (основні реальні борги реструктуризовані і погашаються згідно графіків). Можливість захисту соціально-економічних інтересів ускладнена тим фактором, що фінансова та розпорядча документація Підприємства вилучена в рамках кримінальних проваджень стосовно попереднього керівника.

За результатами проведення примирних процедур вирішені перша і друга вимоги найманих працівників та зняті з реєстрації НСПП.

З метою врегулювання наступних двох вимог найманих працівників адміністрації Підприємства було рекомендовано дотримуватись термінів виплати заробітної плати, передбачених колективним договором та провести до 15.10.2017 року атестацію робочих місць згідно встановлених законодавством норм.

У подальшому підтримувався постійний зв'язок із сторонами конфлікту, проведено ряд узгоджувальних зустрічей за участю представників трудового колективу та керівництва філії і Підприємства.

19.12.2017 року, під час відрядження спеціалістів Відділення до с. Смолин Чернігівського району проведено узгоджувальне засідання за участю представників сторін спору, на якому обговорено стан виконання третьої та четвертої вимог найманих працівників.

З’ясовано, що паливний торф користується попитом як серед державних установ, промислових підприємств і населення Чернігівщини, так і інших областей України. Незважаючи на сезонність виробництва, завод налагодив роботу по видобутку торфу та реалізації продукції. За даних умов наймані працівники філії отримують заробітну плату в терміни, передбачені колективним договором.

З метою проведення атестації робочих місць, на виконання рішення примирного органу, управління Держпраці у Чернігівській області надало Підприємству методологічну та інформаційну допомогу. За результатами здійснених заходів визначені робочі місця, які потребують проведення атестації для встановлення компенсації за шкідливі умови праці. Керівництвом Підприємства виділені необхідні кошти та проведено атестацію робочих місць.

Завдяки злагодженій роботі, за сприяння Відділення вдалося врегулювати існуючі розбіжності.

Враховуючи рекомендації Відділення, надані відповідно до вимог Закону України «Про порядок вирішення колективних спорів (конфліктів)» сторонами спору укладено Угоду про врегулювання КТС(К) та зняття його НСПП з реєстрації, як вирішеного.