E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Н. Карвацька, заступник начальника відділення НСПП в Львівській області

За сприяння відділення НСПП в Львівській області (далі – Відділення) вирішено колективний трудовий спір (конфлікт) (далі – КТС(К)) між водіями тролейбусів і трамваїв та адміністрацією ЛКП "Львівелектротранс", предметом якого були вимоги найманих працівників щодо виплати заробітної плати згідно вимог ст. 115 КЗпП України, приведення заробітної плати, умов праці та відпочинку у відповідність з вимогами КЗпП України; забезпечення безпечних умов праці згідно з чинним законодавством, здійснення належного ремонту і утримання рухомого складу, трамвайної колії, контактної мережі, допоміжного обладнання у налагодженому стані відповідно до Законів України "Про охорону праці", "Про дорожній рух", "Про міський електричний транспорт".

З метою розгляду КТС(К) за координації Відділення та участі незалежного посередника НСПП було проведено 10 засідань примирної комісії. Окрім того, у ході вирішення КТС(К) проведено 27 узгоджувальних засідань сторін за участю усіх зацікавлених органів з прийняттям відповідних протокольних рішень та 31 узгоджувальну зустріч зі сторонами КТС(К).

Розгляд та врегулювання зазначеного КТС(К) здійснювалися за участі представників управління транспорту і зв’язку департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, Головного управління Держпраці у Львівській області, профспілкових комітетів ЛКП "Львівелектротранс", громадських організацій.

У процесі вирішення КТС(К) Відділенням з початкового етапу здійснювався правовий супровід спору, проводились узгоджувальні зустрічі (засідання) сторін, надавались роз’яснення та рекомендації адміністрації ЛКП "Львівелектротранс" щодо виконання рішень примирної комісії в повному обсязі та рекомендації департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради щодо сприяння у врегулюванні КТС(К).

З метою сприяння у виконанні вимог найманих працівників та врегулювання КТС(К) Відділенням скеровувались відповідні звернення до Головного управління Державної казначейської служби у Львівській області, Управління Укртрансбезпеки області, Головного управління Національної поліції України у Львівській області, Головного управління Держпраці у Львівській області та інших структур.

У результаті проведених примирних процедур та здійснених заходів по виконанню вимог найманих працівників ЛКП "Львівелектротранс" забезпечено виплату заробітної плати відповідно до статей 97, 115 КЗпП України, ст. 24 Закону України "Про оплату праці", приведено заробітну плату, умови праці та відпочинку у відповідність до вимог чинного законодавства, обладнано та приведено в належний санітарний стан пункти для відпочинку водіїв на маршрутах, розігріву та прийому ними їжі; забезпечено працівників спецодягом, спецвзуттям, іншими засобами індивідуального захисту.

У зв’язку з виконанням вимог найманих працівників у даному КТС(К), на підставі повідомлення адміністрації ЛКП "Львівелектротранс" та органу, уповноваженого представляти інтереси водіїв тролейбусів і трамваїв підприємства, від 02.02.2018 НСПП знято з реєстрації зазначений КТС(К) як вирішений.

Органом, уповноваженим представляти інтереси найманих працівників ЛКП "Львівелектротранс", висловлено подяку Відділенню за сприяння у вирішенні КТС(К).