E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Червень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

О. Кротова, головний спеціаліст відділення НСПП в Полтавській області

 

 

Pol1012201805 грудня 2018 року до відділення НСПП в Полтавській області (далі – Відділення) звернулися члени представницького органу найманих працівників ДП "Полтавський комбінат хлібопродуктів" (далі – ДП "Полтавський КХП") Н. Василець та С. Амінова з повідомленням про зростання соціального напруження у колективі.

Загострення стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ) відбулося через наміри роботодавця зупинити на невизначений термін роботу підприємства, а виробниче обладнання законсервувати. Окрім того, члени представницького органу найманих працівників повідомили, що заплановане на 04 грудня 2018 року засідання примирної комісії не відбулося. Сторона роботодавця в односторонньому порядку прийняла рішення щодо перенесення засідання примирної комісії, не погодивши з членами представницького органу найманих працівників. Оскільки наймані працівники з позицією роботодавця щодо зупинення підприємства категорично незгодні, вони прийняли рішення провести в терміновому порядку загальні збори трудового колективу та запросити представників ОДА, Відділення, ГТУЮ у Полтавській області, Полтавської міської ради.

Відтак, 06.12.2018, на запрошення членів представницького органу найманих працівників ДП "Полтавський КХП", головний спеціаліст Відділення О. Кротова взяла участь у загальних зборах трудового колективу.

На порядок денний винесли питання щодо: причин простою підприємства та перспектив розвитку хлібокомбінату; шляхів подолання заборгованості із виплати заробітної плати; оголошення недовіри в. о. генерального директора О. Старих; направлення колективного листа до центральних органів державної влади.

На зборах були присутні близько 70 членів трудового колективу, серед запрошених – уповноважені представники сторін колективного трудового спору (конфлікту) (далі – КТС(К)), заступник начальника управління – начальник відділу примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ у Полтавській області С. Усатий, начальник відділу моніторингу соціальних виплат та охорони праці управління соціального розвитку виконавчого комітету Полтавської міської ради О. Чучин та представники місцевих ЗМІ.

Оскільки в. о. генерального директора О. Старих проігнорував запрошення та не з’явився на збори, пояснення щодо кризової ситуації на хлібокомбінаті та перспектив її подолання надавали заступник директора Р. Березка та головний економіст А. Шикіло.

Присутній на зборах представник ГТУЮ у Полтавській області С. Усатий під час свого виступу поінформував про те, що державними виконавцями відділу примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ у Полтавській області по зведеному виконавчому провадженню у рахунок погашення заборгованості із виплати заробітної плати з арештованих рахунків ДП "Полтавський КХП" стягнуто кошти на користь 135 працівників. Частина цих коштів у грудні буде перерахована на карткові рахунки найманих працівників.

Працівники хлібокомбінату у ході зборів обговорювали різні проблемні питання, зокрема, щодо забезпечення подальшої роботи підприємства, створення належних умов праці, дотримання в цехах норм температурного режиму, стабілізації фінансового та економічного стану підприємства, перспектив виконання вимоги найманих працівників у КТС(К) та повного погашення заборгованості із виплати заробітної плати. У ході зборів відмічалося зростання протестного потенціалу трудового колективу та його рішуча готовність відстоювати свої інтереси шляхом проведення акцій соціального протесту.

Зважаючи на притаманну даному трудовому колективу імпульсивність та здатність до рішучих дій, з метою утримання найманих працівників від незаконних акцій протесту, на зборах виступила О. Кротова, яка попередила сторони про недопущення порушень вимог законодавства під час розгляду КТС(К) та наслідки таких порушень, а також поінформувала присутніх про прийняті примирною комісією рішення щодо виконання вимоги найманих працівників у КТС(К).

У результаті накопичення критичного ставлення членів трудового колективу до дій, а в окремих випадках бездіяльності роботодавця та тривалого невиконання ним своїх обов’язків, було прийнято рішення:

– оголосити недовіру в. о. генерального директора хлібокомбінату О. Старих;

– направити колективне звернення найманих працівників до: Президента України, Прем’єр-міністра України, Міністра аграрної політики та продовольства України, директора Департаменту з управління державною власністю Мінагрополітики України, заступника директора Департаменту з управління державною власністю Мінагрополітики України – начальника відділу роботи з державними підприємствами та розвитку соціально-трудових відносин, щодо сприяння у забезпеченні негайної та прозорої процедури призначення керівника підприємства на основі конкурсного відбору із залученням незалежної експертної комісії, що дозволить обрати найбільш фахового та компетентного кандидата на цю посаду.

Голосування проводилося відкритим шляхом, рішення прийняте одноголосно.

По завершенню зборів О. Кротова провела узгоджувальну зустріч із членами примирної комісії Р. Березкою, С. Аміновою, Н. Василець під час якої сторони домовилися продовжити розгляд вимоги найманих працівників у КТС(К) на наступному засіданні примирної комісії 11.12.2018.

Даний захід транслювався 06.12.2018 на телеканалі "Місто".