E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Червень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

І. Гавара, головний спеціаліст відділення НСПП в Хмельницькій області

KHM12122018З метою недопущення загострення стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ) на ДП "Закупнянський кар'єр" (смт Закупне Чемеровецького району) 11 грудня 2018 року начальником відділення НСПП в Хмельницькій області (далі – Відділення) Т. Бабич проведено узгоджувальну зустріч із ініціативною групою найманих працівників підприємства, які організували акцію соціального протесту біля будівлі Чемеровецької райдержадміністрації та приміщення Чемеровецького відділу Городоцької місцевої прокуратури.

 

Крім того, працівники обурені конфліктною ситуацією та мають наміри оголосити страйк.

Під час зустрічі було розглянуто стан соціально-трудових відносин (далі – СТВ) на державному підприємстві та обговорено превентивні заходи щодо його стабілізації.

З'ясовано, що згідно рішення загальних зборів трудового колективу ДП "Закупнянський кар'єр", наймані працівники вважають неправомірним звільнення директора підприємства та незаконне призначення нового керівника. На думку трудового колективу, такі дії можуть спричинити зупинку виробництва на підприємстві, що призведе до зміни соціально-економічних умов праці та втрати робочих місць.

У ході зустрічі обговорено вимоги найманих працівників та запропоновано можливі шляхи їх вирішення.

Зокрема, ініціативній групі надані необхідні консультації та роз'яснення стосовно процедури вступу в КТС(К) для вирішення розбіжностей між найманими працівниками та роботодавцем, шляхом застосування норм Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" та надано пакет документів для вступу в КТС(К).

У свою чергу, Т. Бабич попередила, що згідно Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", проведення страйку є крайньою мірою вирішення КТС(К), а тому можливе лише після здійснення усіх необхідних примирних процедур, передбачених чинним законодавством України.

Також, Відділенням запропоновано юридичний супровід та повідомлено про готовність сприяти у вирішенні вищезазначених питань в межах повноважень, визначених чинним законодавством України.

ДП "Закупнянський кар'єр" внесено до бази даних підприємств, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності та взято на облік у систему запобігання виникненню КТС(К).