E-MAIL РОЗСИЛКА



Joomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Сектор правового забезпечення відділення НСПП в Миколаївській області

 

Миколаїв 23.1010 грудня 2012 року між відділенням НСПП в Миколаївській області та Головним управлінням юстиції у Миколаївській області було підписано угоду про співпрацю.

Укладення Угоди про співпрацю стало практичним результатом реалізації Концепції підвищення правової культури учасників вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), затвердженої наказом НСПП від 22.02.2000 року          № 18, відповідно до якої підвищення правової культури учасників вирішення колективних трудових спорів відбувається за сприяння місцевих органів виконавчої влади.

Угода про співпрацю передбачає вжиття спільних заходів, спрямованих на підвищення правової освіти населення, сторін соціально-трудових відносин (найманих працівників, їх організацій та роботодавців, їх організацій), створення додаткових можливостей громадян у реалізації конституційного права на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та службових осіб цих органів.

Співпраця між Відділенням та Головним управлінням юстиції у Миколаївській області здійснюється у багатьох напрямах.

Одним із основних напрямів співпраці є реалізація спільних програм з питань підвищення правової культури учасників соціально-трудових відносин та громадян, а також забезпечення їх конституційного права знати свої права і обов’язки.

Щороку Відділення бере участь в організованому Головним управлінням юстиції у Миколаївській області Всеукраїнському тижні права, який відзначається з нагоди проголошення Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини, під час якого відбуваються лекції, круглі столи, книжкові виставки, презентації видань про права людини, проведення Громадського Університету правових знань тощо.

Так, 01 жовтня 2013 року відбулось відкриття тижня права у Головному управлінні юстиції в Миколаївській області. Начальник Відділення Оксана Євченко разом з представниками правоохоронних органів Миколаївської області взяла участь у конференції "Підвищення рівня правової обізнаності громадськості з питань реалізації права на безоплатну правову допомогу як гарантія забезпечення конституційних прав і свобод громадян". Під час виступу Оксана Євченко ознайомила учасників конференції з досвідом Відділення щодо надання безоплатних консультацій найманим працівникам безпосередньо на підприємствах області, де наявні чинники дестабілізації стану соціально-трудових відносин.

Третій рік поспіль продовжує роботу Осіння школа права, започаткована Головним управлінням юстиції. Основною метою її роботи є надання практичних умінь та навичок з окремих галузей юриспруденції студентам-правникам вищих навчальних закладів області шляхом виступів, лекцій та майстер-класів посадових осіб органів виконавчої влади. З перших занять постійними лекторами школи є працівники Відділення, які ґрунтовно знайомлять майбутніх юристів з особливостями вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та запобігання їх виникненню.

16-17 жовтня 2013 року у програмі дводенних занять школи права "Шлях до успіху молодого юриста" відбулась зустріч представників Відділення з представниками юридичних клінік, що діють при вищих закладах освіти. Працівники Відділення надали роз’яснення щодо повноважень НСПП, процедури запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та їх ефективного вирішення.

Проведення спільних семінарів, конференцій, зустрічей та інших правоосвітніх заходів також є важливим напрямом співпраці. Так, на базі Головного управління юстиції у Миколаївській області та Миколаївського міського управління юстиції систематично проводяться семінари для юрисконсультів місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, в яких беруть участь і працівники Відділення. На семінарах висвітлюються питання проходження державної служби, компетенції територіальних органів виконавчої влади, проблеми застосування законодавства про працю, новели в законодавстві.

Ще одним напрямом співпраці Відділення і органів юстиції, який було започатковано ще до укладення угоди, є спільне вивчення стану соціально-трудових відносин на підприємствах, установах, організаціях Миколаївської області. Так, упродовж 2010 – 2013 років 47 підприємств області стали об’єктом спільного вивчення стану соціально-трудових відносин. Ефективність вищезазначеного напряму полягає в тому, що за результатами такого вивчення підприємства, на яких виявлені дестабілізаційні чинники стану соціально-трудових відносин, вносяться Відділенням до бази даних підприємств, які визначаються підвищеним рівнем конфліктогенності або відносно них застосовується система заходів із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Угодою про співпрацю передбачено надання інформаційних матеріалів для розміщення в офіційних друкованих джерелах органів юстиції та НСПП, на їх офіційних WEB-сторінках. У Миколаївській обласній правовій газеті "Правова Миколаївщина", одним із засновників якої є Головне управління юстиції у Миколаївській області, опубліковано статті працівників Відділення: "Національна служба посередництва і примирення: правовий статус, функції та повноваження", "Формування вимог найманих працівників та визначення органу чи особи, які будуть представляти їх інтереси на виробничому рівні шляхом збору підписів".

Співпраця Відділення з органами юстиції відбувається також під час проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців на територіальному рівні. Зокрема, органами юстиції надається Відділенню інформація про легалізацію вищезазначених організацій та їх статус. Крім того, до складу Комісії Відділення з проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності входить головний спеціаліст реєстраційної служби Головного управління юстиції у Миколаївській області.

З огляду на вищезазначене, співпраця з органами юстиції Миколаївської області відбувається у багатьох напрямах діяльності Відділення. Застосування різноманітних форм правоосвітньої діяльності сприяє формуванню правових знань у сторін соціально-трудових відносин, усвідомленню необхідності та доцільності дотримання норм чинного законодавства, підвищенню їх правової культури, розповсюдженню досвіду вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) серед різних верств населення області. У найближчий час сторони Угоди про співпрацю планують розроблення методичних рекомендацій з питань підвищення правової освіти сторін соціально-трудових відносин.