E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

О. Драннікова, головний спеціаліст сектора інформаційно-аналітичної роботи та прогнозування відділення НСПП в Одеській області

У рамках Угоди про співпрацю між Федерацією профспілок Одеської області та відділенням НСПП в Одеській області (далі – Відділення) з метою здійснення об’єктивного моніторингу стану підприємств, установ і організацій, де ускладнення соціально-трудових відносин (далі – СТВ) може призвести до виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)), 20 грудня 2018 року фахівцями Відділення було проведено робочу зустріч з головою Одеського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України (далі – Профспілка) Н. Дубовик.

Під час зустрічі фахівцям Відділення була надана інформація стосовно рівня соціальної напруги в закладах освіти області.

У наступному 2018 році КМУ планує зобов'язати місцеві бюджети фінансувати витрати не тільки по ПТУ, а й по коледжах і технікумах. У Державному бюджеті на 2018 рік прийнято перехідний варіант щодо фінансування навчальних закладів I-II рівнів акредитації (коледжі, технікуми). Дані учбові заклади будуть частково фінансуватися із державного бюджету, а частково із місцевих бюджетів.

У додатку № 10 до проекту Держбюджету 2018 року КМУ зазначено перелік закладів освіти, які передаються на фінансування місцевим бюджетам. Для Одеської області це 24 установи, які знаходяться територіально: в Одесі, Чорноморську, Білгород-Дністровському, Іванівському, Ізмаїльському, Ананьївському та Кілійському районах. За попередніми підрахунками, на ці потреби буде потрібно близько 260 млн. грн. Далеко не кожна з вищеназваних громад буде взмозі профінансувати з місцевого бюджету ці витрати.

Голова Одеського обласного комітету Профспілки повідомила, що представники коледжів та технікумів дуже занепокоєні переведенням своїх закладів на місцеве фінансування. У зв’язку із зазначеними змінами можуть виникнути проблеми із виплатизаробітної плати та стипендій. Подібна ситуація уже була в області, коли фінансування ПТУ було перекладено з Державного бюджету на місцеві.Благополучні у фінансовому плані міста обласного підпорядкування, наприклад, як Одеса, самостійно закривали ці витрати. А такі міста, як Теплодар, не можуть взяти на себе витрати по Теплодарському ліцею, які дорівнюють майже всьому річному місцевому бюджету.

Недостатній обсяг фінансування може призвести до загострення стану СТВ в педагогічних колективах коледжів та технікумів області, а в окремих випадках і до акцій соціального протесту.

У ході зустрічі були надані відповідні консультації та роз’яснення стосовно шляхів стабілізації СТВ в трудових колективах галузі згідно із нормами, передбаченими чинним законодавством.

Досягнута домовленість про подальшу співпрацю у напрямі стабілізації стану СТВ в закладах освіти.