E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Г.Нємова, головний спеціаліст відділення НСПП в Дніпропетровській області 

Dn2212201721 грудня 2017 року в Будинку Профспілок відбувся ІІІ Пленум Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України (далі – Пленум) під головуванням голови обкому Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України (далі – Профспілка) А.Берчука.

У заході брали участь члени Президії Профспілки, голови первинних організацій Профспілки, керівники підприємств автомобільного транспорту та шляхового господарства, представники Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок, відділення НСПП в Дніпропетровській області (далі – Відділення).

На початку роботи Пленуму А. Берчук зазначив, що обком Профспілки, її Президія та профкоми первинних організацій Профспілки упродовж 2017 року проводили необхідну роботу щодо захисту законних прав і інтересів членів Профспілки і трудових колективів автопідприємств і дорожніх організацій Дніпропетровщини.

Було поінформовано, що відповідно до норм чинного статуту Профспілки в поточному році були проведені засідання Президії обкому Профспілки, на яких розглядались актуальні питання життєдіяльності автомобілістів і дорожників області, а саме: виконання зобов’язань колективних договорів і норм галузевих угод щодо рівня і своєчасності виплати заробітної плати, поліпшення умов та безпеки праці, відпочинку та оздоровлення працюючих тощо.

Крім того, голова обкому Профспілки зазначив, що постійну увагу обком Профспілки і Президія приділяли прийняттю і виконанню на місцях зобов’язань колективних договорів, якими, як і в попередні роки, охоплені всі членські організації, а також під постійним контролем знаходились питання погашення боргів по заробітній платі працівникам ДП «Дніпропетровський облавтодор». Заборгованість із виплати заробітної плати утворилась через існуючі борги перед підрядниками за виконані обсяги робіт в попередні роки.

У своєму виступі начальник Відділення І. Чуб поінформував присутніх про заходи по врегулюванню 4 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин, які перебували на обліку Відділення з квітня 2017 року. Чинник дестабілізації по всіх випадках – невиконання вимог законодавства про працю в частині заборгованості із виплати заробітної плати та її своєчасної виплати.

Крім того, начальником Відділення було вручено голові Профспілки Рішення від 11.12.2017 № 015-17/04-П «Про підтвердження репрезентативності Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України» та Свідоцтво про підтвердження репрезентативності від 11.12.2017 № 013-17/04-Т.

Підсумовуючи роботу виборних органів обласної і первинних організацій Профспілки у 2017 році, Пленум постановив, що незважаючи на певні успіхи, виборним органам не вдалося в повній мірі виконати покладені на них обов’язки по збереженню трудових колективів і чисельності членів Профспілки, покращенню умов праці, суттєвому підвищенню рівня зарплати та інших соціальних життєво важливих норм. Отже, враховуючи зазначене, необхідно у співпраці з громадськими організаціями неухильно вимагати:

– своєчасного переходу на реальні тарифи на міських, приміських і міжміських автобусних маршрутах;

– компенсування збитків автоперевізникам за перевезення пасажирів пільгових категорій;

– своєчасної виплати заробітної плати працівникам дорожніх організацій;

– виділення коштів на атестацію робочих місць;

– придбання спецодягу, спецхарчування;

– перерахування коштів на культурно-масову і спортивну роботу.

Вирішення цих та інших життєво важливих питань покращить фінансовий стан членських організацій Профспілки, зніме соціальну напругу в трудових колективах.