E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

А.Головчанська, головний спеціаліст відділення НСПП в Донецькій області

Don0401201803 січня 2018 року проведено семінар-навчання з працівниками відділення НСПП в Донецькій області (далі – Семінар).

На Семінарі були розглянуті наступні питання:

–Про організацію роботи щодо формування звіту про результати діяльності відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) за 2017 рік;

– Про основні заходи Плану роботи НСПП на 2018 рік, затверджений наказом НСПП від 26.12.2017 № 145 (далі – План);

– Про порядок здійснення аналітично-інформаційної діяльності, затверджений наказом НСПП від 09.06.2009 № 32;

– Про інформаційну діяльність Відділення з питань правової роботи.

Відкрив захід начальник Відділення А. Хімчак. У своєму виступі він зазначив, що 2018 рік починається з підготовки звіту про результати роботи Відділення за 2017 рік. Звіт складається з 9 розділів та 5 додатків, які охоплюють інформаційну, аналітичну та правову діяльність.

А. Хімчак закріпив відповідні розділи звіту за працівниками Відділення, які безпосередньо будуть відповідати за якість підготовки інформації.

Начальник Відділення ознайомив працівників з Планом та зазначив, що заходи, передбачені на 2018 рік повинні бути включені до щомісячних планів роботи Відділення.

А. Хімчак звернув увагу присутніх на необхідність підготовки до декларування доходів за 2017 рік, а саме: своєчасне подання електронних декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

Начальник Відділення зробив акцент на необхідності проведення у січні 2018 року аналізу потреби Відділення у підготовці та підвищенні кваліфікації арбітрів, а також про надання пропозицій до проекту Положення про порядок здійснення НСПП заходів щодо сприяння поліпшенню трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) та забезпечення інформаційно-аналітичної роботи та прогнозування Відділення на 2018 рік.

З інформацією щодо порядку здійснення аналітично-інформаційної діяльності Відділення виступила головний спеціаліст А. Головчанська, яка поінформувала про основні завдання аналітично-інформаційної діяльності,види аналітично-інформаційної діяльності, а також про форми інформування громадськості про діяльність НСПП та терміни подання звітності.

А. Головчанська особливу увагу приділила питанню прогнозування розвитку соціально-трудових відносин, виникнення КТС(К), основною метою якого є визначення вірогідності виникнення КТС(К), що дає можливість своєчасно вжити заходи, спрямовані на запобігання виникненню КТС(К) та попередження страйків, інших акцій соціального протесту. Також доповіла про організацію роботи щодо підготовки комплексного аналізу про стан соціально-трудових відносин, КТС(К) за окремими видами економічної діяльності (галузями економіки), за результатами якого складається довідка, терміни підготовки якої встановлюються відповідно до Плану та планів роботи Відділення.

З інформацією щодо порядку здійснення інформаційної діяльності Відділення з питань правової роботи виступив головний спеціаліст С. Демченко, який ознайомив з переліком звітності, яка надається до відділу правового забезпечення НСПП. Зокрема, Відділення інформує про випадки ухилення сторони роботодавців від участі у примирних процедурах по вирішенню КТС(К), направляє інформацію за звітний місяць щодо оцінки відповідності критеріям репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців на територіальному рівні, надає відомості про хід примирних процедур (засідань примирних комісій і трудових арбітражів), стан виконання рішень примирних органів, рішень та рекомендацій НСПП по КТС(К), що перебувають на контролі Відділення та надає інформацію про кількість звернень громадян та результати їх розгляду упродовж звітного кварталу.

Під час Семінару відбулося обговорення із зазначених питань.

У заключному слові начальник Відділення ознайомив присутніх з основними положеннями Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» та звернув увагу на статті 7 та 8 Закону щодо встановлених розмірів мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму на одну особу.

За результатами проведеного Семінару фахівці Відділення склали особисті плати роботи на січень 2018 року та надали пропозиції до плану роботи Відділення на січень 2018 року.