E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

О. Бульченко, головний спеціаліствідділення НСПП в Черкаській області

 

1 березня 2018 року начальник відділення НСПП в Черкаській області (далі – Відділення) С. Власенко взяв участь у нараді-семінарі Черкаської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України (далі – Профспілка) на тему: "Стан соціально-трудових відносин у закладах освіти Черкащини" (далі – Нарада) за участі представників Профспілки та її районних організацій.

Під час свого виступу начальник Відділення розповів про роль НСПП у врегулюванні розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин (далі – СТВ) та про порядок проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктівсторін профспілок, ознайомивши з основними положеннями Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" та Закону України "Про соціальний діалог в Україні".

С. Власенко поінформував про результати роботи Відділення у 2017 році, детально зупинившись на питанні щодо врегулювання випадків дестабілізації стану СТВ у закладах професійно-технічної освіти в Черкаській області. Також він надав пояснення щодо організації підготовки та проведення процедури оцінки відповідності критеріям репрезентативності (підтвердження репрезентативності) суб’єктів сторін профспілок і організацій роботодавців, відповідно до Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого наказом НСПП від 21 липня 2011 року № 73.

Під час Наради також було укладено Угоду про співпрацю між Відділенням та Профспілкою. С. Власенко зазначив, що предметом Угоди є спільні дії сторін, спрямовані на попередження виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) та страйків, шляхом застосування попереджувальних процедур, проведення роз’яснювальної роботи в трудових колективах, переговорів з роботодавцями та їх представниками.

Начальник Відділення зауважив, що доцільним є продовження практики взаємного інформування про виникнення на підприємствах випадків загострення стану СТВ, про підготовку до проведення страйків і акцій протесту з залученням фахівців Відділення до врегулювання розбіжностей. Метою Угоди є правове регулювання СТВ на підприємствах області, налагодження і всебічне співробітництво з питань сприяння поліпшенню стану СТВ, вирішенню КТС(К) та запобігання їх виникненню, прогнозування розвитку СТВ та виникнення КТС(К).

Голова Профспілки О. Жалдак у своєму виступі надала позитивну оцінку діяльності Відділення.

По завершенню заходу між учасниками була досягнута домовленість про подальший розвиток взаємних відносин, направлених на збереження соціальної стабільності в закладах освіти області.