E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

Ю. Сиротенко, завідувач сектора правового забезпечення відділення НСПП у Волинській області

 

 

Vol1303201812 березня 2018 року завідувач сектора правового забезпечення відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) Ю. Сиротенко провів лекцію для студентів Луцького педагогічного коледжу.

 Під час виступу було висвітлено такі питання:

–основні функції Національної служби посередництва і примирення;

–порядок реєстрації колективних трудових спорів (конфліктів);

–практика вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Насамперед, Ю. Сиротенко поінформував про основні функції НСПП. Зокрема, зазначив, що як постійно діючий незалежний державний орган НСПП є дієвим механізмом ефективного запобігання та врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів), реалізації конституційних прав і гарантій людей.

На жаль, практика роботи Відділення показує, що на сьогодні рівень правової культури як роботодавців, так і найманих працівників залишається низьким. Для зниження в майбутньому соціальної напруги в області, необхідно постійно підвищувати рівень правової культури усіх сторін соціально-трудових відносин. Саме це, є одним із пріоритетних завдань у роботі Відділення.

Ю. Сиротенко зазначив, що, в основному, предметом колективного трудового спору (конфлікту) є невиконання вимог законодавства про працю та порушення колективного договору.

За словами завідувача сектора правового забезпечення Відділення, громадяни звертаються з питань правового регулювання оплати праці, порядку отримання компенсації за несвоєчасну виплату заробітної плати, незадоволення рівнем заробітної плати, порядку надання матеріальної допомоги на оздоровлення, застосування режиму неповного робочого дня, втрати робочих місць, укладання колективного договору, виконання умов колективних договорів, а також порядку надання відпусток. Однак, найчастіше до Відділення звертаються наймані працівники через несвоєчасну виплату заробітної плати зі сторони роботодавця.

Крім того, представник Відділення надав роз’яснення щодо порядку вступу у колективний трудовий спір (конфлікт), ознайомив з порядком формування вимог найманих працівників та визначенням їх представницького органу, про хід примирних процедур, трудовий арбітраж та страйк відповідно до Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)".

Представник Відділення навів приклади вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) на Луцькому підприємстві електротранспорту, в Управлінні Національного банку України у Волинській області та на ДП "Луцький комбінат хлібопродуктів № 2". У результаті спільних дій, зокрема, роботи примирної комісії, проведення узгоджувальний зустрічей зі сторонами колективних трудових спорів, вдалось задовольнити всі вимоги найманих працівників.

По закінченню виступу завідувач сектора правового забезпечення поінформував про місцезнаходження Відділення. Також зазначив, що у районах та містах обласного значення діють інформаційно-консультаційні центри НСПП, де здійснюється прийом громадян.

Ю. Сиротенко подякував за увагу та запевнив, що Відділення завжди готове надати відповідні роз’яснення та рекомендації з питань, що відносяться до компетенції Служби.