E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

О.Погуляй, головний спеціаліст відділення НСПП в Полтавській області

Pol22112018320 листопада 2018 року у приміщенні обласної державної адміністрації (далі ‑ ОДА), в залі засідань Полтавської обласної ради, відділенням НСПП в Полтавській області (далі – Відділення) проведено круглий стіл на тему: "Взаємодія відділення НСПП в Полтавській області із соціальними партнерами у сфері поліпшення соціально-трудових відносин та сприяння врегулюванню колективних трудових спорів (конфліктів)" (далі ‑ КТС(К)), присвячений 20-й річниці з дня утворення Національної служби посередництва і примирення.

На запрошення Відділення у заході взяли участь: заступник голови Полтавської ОДА О. Пругло, голова Полтавської обласної ради профспілок Л. Вернигора, виконавчий директор Полтавської обласної організації роботодавців В. Псєха, начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області (далі ‑ ГТУЮ), арбітр НСПП О. Тимченко, заступник начальника управління – начальник відділу соціально-трудових відносин (далі ‑ СТВ) управління соціально-правових відносин Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА (далі ‑ ДСЗН) Л. Бурбига, заступник начальника відділу аналізу даних статистики праці управління аналізу даних демографічної та соціальної статистики Головного управління статистики у Полтавській області В. Домаренко, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області І. Клименко, заступник начальника управління – начальник відділу праці та врегулювання СТВ управління СЗН виконавчого комітету Київської районної у м. Полтаві ради Н. Кравченко; представники від Управління Держпраці у Полтавській області та Полтавського обласного центру зайнятості, представники сторін соціального діалогу на територіальному рівні: голова Полтавської обласної організації профспілки працівників державних установ України І. Богуш, голова Полтавської обласної організації профспілки машинобудування та металообробки В. Пухай, голова Полтавської обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України П. Латиш, голова Полтавської організації профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України О. Курінько, заступник голови Полтавської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Н. Скиба; науковці вищих навчальних закладів (далі ‑ ВНЗ): завідувач кафедри управління персоналом і економіки праці ВНЗ Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі" Т. Костишина, кандидат наук з державного управління, доцент кафедри державного управління і права Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка І. Кульчій, кандидат юридичних наук, старший викладач Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого А. Сидоренко, директор коледжу управління економіки і права Полтавської державної аграрної академії О. Козаченко, а також, трудові арбітри, незалежні посередники НСПП та працівники Відділення.

Учасникам круглого столу були надані інформаційні матеріали про діяльність Відділення та рекламні буклети, а сам захід супроводжувався мультимедійними матеріалами.

Згідно запланованої програми модератор, головний спеціаліст Відділення О. Кротова, привітала учасниківзаходу та відкрила засідання круглого столу.

О. Пругло привітав працівників Відділення та всіх присутніх з 20-річним ювілеєм НСПП та зазначив, що Відділення єдиний державний орган на Полтавщині, який відповідно до Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" врегульовує колективні трудові конфлікти в досудовому порядку, сприяє процесу налагодження діалогу між сторонами СТВ та вчасно інформує органи державної влади та органи місцевого самоврядування про напруження в колективах підприємств, установ, організацій на стадії їх виникнення.

Продовжила засідання начальник Відділення О. Атаманюк, яка поінформувала присутніх про діяльність Відділення упродовж 20 років. Зокрема, наголосила, що робота Відділення ґрунтується на взаємодії з установами від районного до обласного рівнів, територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади, об’єднаннями роботодавців і профспілок, правоохоронними структурами, засобами масової інформації, які спільно сприяють вирішенню конфліктних ситуацій та здійснюють заходи по врегулюванню дестабілізаційних чинників у трудових колективах. Постійний обмін інформацією щодо стану СТВ на підприємствах, в установах, закладах області є основою для підготовки прогнозних застережень виникнення КТС(К), які готує Відділення.Pol221120181

Відтак, за час свої діяльності Відділення сприяло вирішенню 76 КТС(К) (4 – на територіальному, 72 – на виробничому рівнях) на 236 підприємствах, в установах і організаціях області, безпосередніми учасниками яких стали понад 42,7 тис. працівників.

Аналізуючи висунуті вимоги найманих працівників як в цілому, так і у розрізі років, переважна їх більшість стосувалася погашення заборгованості із виплати заробітної плати та її своєчасної виплати. Загалом, було висунуто 158 вимог у КТС(К), з яких 107 (67,7%) – щодо невиконання вимог законодавства про працю; 27 (17,1%) – щодо виконання колективного договору, угоди або окремих їхніх положень; 24 (15,2%) – щодо встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту.

Під час вирішення КТС(К), за участі працівників Відділення та сторін соціального діалогу, відбулося 23 засідання трудових арбітражів, 180 засідань примирних комісій та понад 500 узгоджувальних зустрічей.

За сприяння Відділення врегульовано та знято з реєстрації НСПП 74 КТС(К) та 156 вимог найманих працівників. Результативність вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) складає (98,7%).

Окрім того, Відділенням здійснювалися заходи по запобіганню виникнення КТС(К) та усуненню 643 дестабілізаційних чинників, які призвели до загострення стану СТВ у 603 випадках на 881 підприємстві області. Попереджено проведення кілька десятків страйків та акцій протесту соціально-економічного спрямування.

Також зазначила, що на підставі укладених угод про співпрацю встановлена результативна взаємодія з: Полтавською обласною радою професійних спілок; Полтавським обласним об’єднанням організацій роботодавців; ГТУЮ у Полтавській області; ДСЗН Полтавської ОДА; ДСЗН та з питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради; Управлінням Держпраці у Полтавській області; Полтавським обласним центром зайнятості.

Окрім того діє чотирьохсторонній Меморандум про співпрацю між Регіональним центром безоплатної вторинної правової допомоги, Першим полтавським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Другим полтавським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

З метою поширення правових знань серед молоді Відділення співпрацює з ВНЗ Полтавщини: Полтавським юридичним інститутом Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого; кафедрою управління персоналом і економіки праці ВНЗ Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі"; Навчально-науковим інститутом фінансів, економіки та менеджменту Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка; Коледжем управління, економіки і права Полтавської державної аграрної академії, в яких запроваджено проведення виступів працівників Відділення на семінарах, круглих столах, конференціях, де студентам доноситься інформація про основні напрями діяльності НСПП та Відділення.

По завершенню виступу учасники круглого столу обговорили отриману інформацію та виступили з пропозиціями і побажаннями щодо подальшої співпраці з Відділенням.

У ході круглого столу представники сторін соціального діалогу високо оцінили роботу Відділення, яке відіграє роль посередника між роботодавцями і найманими працівниками Полтавщини, а в разі виникнення конфліктних ситуацій, пропонує сторонам КТС(К) правове врегулювання розбіжностей, шляхом проведення примирних процедур, забезпечує здійснення соціального діалогу, вироблення узгоджених пропозицій щодо розвитку соціально-економічних та трудових відносин в області, при цьому зберігаючи нейтральну, незалежну позицію.

У свою чергу науковці відмітили високий професіоналізм фахівців Відділення, які читають студентам лекції і проводять практичні семінарські заняття та висловили побажання продовжити започатковану співпрацю, яка є результативною.  

Дотримуючись регламенту заходу, О. Атаманюк та О. Пругло вручили найактивнішим соціальним партнерам Відділення відзнаки НСПП за вагомий внесок у розвиток правової культури серед учасників СТВ, розвиток соціального діалогу в Україні та з нагоди 20-ї річниці від дня утворення НСПП.

За плідну багаторічну співпрацю у вирішенні питань соціального захисту людини праці, вагомий внесок у розвиток соціального діалогу в Полтавській області та з нагоди 20-ої річниці з дня утворення НСПП, трудовий колектив Відділення був відзначений подяками від ДСЗНПолтавської ОДА та ГТУЮу Полтавській області. О. Атаманюк нагороджена Грамотою Полтавської обласної ради за високий професіоналізм, значний особистий внесок у поліпшення стану СТВ, запобігання виникненню КТС(К), налагодження соціального діалогу та активну громадянську позицію.

Pol221120182Засідання круглого столу відбулося в теплій, дружній атмосфері. На завершення О. Атаманюк подякувала всім присутнім за конструктивний діалог та активну співпрацю.

На захід були запрошені представники місцевих ЗМІ, зокрема, подію висвітлював телеканал ІРТ-Полтава в рубриці "Життя міста".