E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Червень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

С. Зайцева, головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП в місті Києві та Київській області

Kyiv2612201820 грудня 2018 року виконуюча обов'язки начальника відділення НСПП в місті Києві та Київській області (далі – Відділення) Н. Солодка взяла участь у V засіданні Ради Київської обласної ради профспілок, на якому було підбито підсумки трирічної роботи з виконання рішень XXIV-ї Київської обласної міжспілкової звітно-виборної конференції профспілок (далі – Ради).

У засіданні взяли участь та виступили Голова ФПУ Г. Осовий, заступник голови Київської обласної державної адміністрації В. Кучер, представники Держпраці, організацій роботодавців, профактивів області.

Голова Київоблпрофради В. Кононенко у своїй доповіді зазначив, що XXIV-а обласна міжспілкова звітно-виборна конференція профспілок Київщини, що відбулась у березні 2015 року, поставила перед профспілковими органами усіх рівнів конкретні завдання з вирішення питань економічного та правового захисту членів профспілок, настав час проаналізувати, що зроблено та визначити завдання на наступний період.

За оцінкою більшості членів профспілок, незважаючи на зусилля влади з проведення реформ, економічна ситуація в Україні залишається складною. Її характеризують: низькі темпи економічного розвитку, фактична деіндустріалізація країни, відсутність державної стратегії і програм розвитку галузей економіки, низький рівень зарплат, заборгованість із виплати заробітної плати (на економічно активних підприємствах області вона вже перевищує 147 млн. грн. та продовжує збільшуватись), а також скорочення робочих місць та зростання безробіття.

Виступаючі на засіданні розповіли про реальні проблеми, які доводиться вирішувати профспілковим організаціям на місцях та поставили свої запитання як керівникам області, так і ФПУ. Голова ФПУ Г. Осовий, відповідаючи на запитання членів Ради, підкреслив, що головним завданням на сьогодні є переформатування діяльності профспілок з урахуванням сучасних вимог. Профспілки усіх рівнів повинні оцінити виклики, що виникають для профспілкового руху та власну спроможність, гідно представляти і захищати права працівників, а також розвивати свою організацію.

Одним з інструментів більш ефективної роботи по захисту членів профспілок було названо – запровадження єдиної фінансово-бюджетної політики ФПУ для більш ефективного використання ресурсів, які мають профспілки. Запропоновано наступну схему використання коштів: 60% – на статутну діяльність, 20% – на здійснення правової допомоги, 10% – на проведення інформаційної роботи, а також створення солідарного фонду для проведення колективних дій тощо.

Організаційне та фінансове зміцнення профспілок – основа, що здатна забезпечити підвищення ефективності діяльності усіх структурних ланок профспілки.

Серед інших актуальних завдань, поставлених перед профспілками, було визначено такі:

– створення нових профспілкових організацій на підприємствах;

– підвищення мотивації профспілкового членства;

– збереження єдності профспілок;

– удосконалення інформаційної і правової діяльності Укрпрофради;

– робота з молоддю та профспілкове навчання.

Після завершення роботи засідання Ради Київської обласної ради профспілок, у приміщенні Відділення відбулася нарада, під час якої було обговорено актуальні питання, вирішення яких знаходиться в повноваженнях Служби та можливі шляхи їх вирішення.