E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

О.Прощай, заступник начальника відділення НСПП в Хмельницькій області

Упродовж 9 місяців 2017 року відділенням НСПП в Хмельницькій області (далі ‑ Відділення) вживались правові та організаційні заходи, спрямовані на стабілізацію стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ), запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) на підприємствах, в установах та організаціях області, сприяння їх своєчасному вирішенню, а також забезпечення розвитку соціального діалогу в Хмельницькому регіоні.

У звітному періоді працівниками Відділення вживалися заходи щодо врегулювання 23 випадків дестабілізації стану СТВ на 22 підприємствах, установах та закладах Хмельницької області, середньооблікова чисельність штатних працівників на яких склала близько 2,8 тис. осіб. При цьому, загальна кількість чинників дестабілізації стану СТВ, усуненню яких сприяло Відділення, склала 26.

З метою запобігання виникненню КТС(К)за сприяння Відділення зі сторонами СТВ проведено 75 узгоджувальних зустрічей, у результаті чого вдалося попередити виникнення ускладнень трудового характеру на 14 підприємствах і закладах Хмельницької області. Лише 4 випадки дестабілізації стану СТВ переросли у КТС(К).

У результаті заходів, здійснених Відділенням з метою запобігання виникненню КТС(К) у січні-вересні 2017 року, погашено заборгованість із виплати заробітної плати на загальну суму близько 4,1 млн. грн., що стала основною причиною дестабілізації стану СТВ у трудових колективах Хмельницької області.

Упродовж зазначеного періоду Відділення сприяло вирішенню 4 КТС(К) на виробничому рівні (Хмельницьке КП "Електротранс" (м. Хмельницький), Монастироцька загальноосвітня школа I-II ступенів (с. Монастирок Ярмолинецького району), Проскурівська загальноосвітня школа I-III ступенів (с. Проскурівка Ярмолинецького району) та Кадиївська загальноосвітня школа I-II ступенів (с. Кадиївка Ярмолинецького району)).

За результатами проведених примирних процедур (3 засідань примирної комісії, 2 засідань трудового арбітражу та 60 узгоджувальних зустрічей) зазначені спори були зняті з реєстрації.

Важливим напрямом роботи Відділення була реалізація Закону України "Про соціальний діалог в Україні" щодо проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності (підтвердження репрезентативності) сторін соціального діалогу. Упродовж 9 місяців 2017 року за результатами розгляду Комісій відповідно до прийнятих рішень визнано репрезентативними та вручено Свідоцтва про відповідність критеріям репрезентативності головам 12 обласних профспілкових організацій.

У січні-вересні 2017 року працівниками Відділенням розглянуто 92 звернення від сторін КТС(К), керівників підприємств, установ, організацій, профспілкових органів, позаштатних інституцій НСПП та громадян. Взято участь у 21 засіданні обласної, міської та окремих районних і міських комісій з питань забезпечення своєчасності повноти сплати податків та погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

З метою підвищення рівня правової культури учасників СТВ упродовж звітного періоду Відділенням здійснювалось інформування громадськості. Зокрема, на сайтах Відділення та сторін соціального діалогу опубліковано 106 публікацій, здійснено 26 виступів працівників Відділення на нарадах, семінарах, круглих столах тощо.

Відділення у взаємодії з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, профспілками та роботодавцями продовжуватиме здійснювати увесь комплекс необхідних заходів, спрямованих на усунення ускладнень трудового характеру між найманими працівниками та роботодавцями, а також вживатиме інші превентивні заходи з метою запобігання виникненню КТС(К) та своєчасного їх вирішення.