E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

О. Турчинська, головний спеціаліст відділення НСПП в Рівненській області

Відділення НСПП в Рівненській області (далі – Відділення), у межах своїх повноважень, упродовж 9 місяців 2017 року виконувало свої завдання та функції, визначені Законами України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", "Про соціальний діалог в Україні", Положенням про Відділення, наказами та розпорядженнями Голови НСПП.

За підсумками 9 місяців, за сприяння Відділення, попереджено виникнення 18 колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)). У цілому за січень-вересень 2017 року Відділення здійснювало роботу щодо запобігання виникненню КТС(К) у 33 випадках дестабілізації стану соціально-трудових відносин та провело 88 узгоджувальних зустрічей з представниками сторін соціально-трудових відносин.

Станом на 01.10.2017 року на обліку Відділення щодо запобігання виникненню КТС(К) залишається 15 чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 15 підприємствах.

Прикладом ефективної роботи Відділення у запобіганні виникненню КТС(К) є здійснення комплексу заходів щодо усунення чинників дестабілізації стану СТВ у ТзОВ "Вирівський кар'єр".

У березні 2017 року до Відділення звернулися наймані працівники зазначеного підприємства та повідомили про загострення стану соціально-трудових відносин на підприємстві. Фахівцями Відділення постійно надавалися кваліфіковані та оперативні роз'яснення, а також зразки необхідних документів для вступу в КТС(К).

Упродовж січня-вересня 2017 року в Рівненській області виникло 2 КТС(К), де НСПП зареєстровано 2 вимоги найманих працівників. З часу реєстрації КТС(К), за сприяння Відділення, проведено 3 засідання примирної комісії та 23 узгоджувальні зустрічі зі сторонами КТС(К).

Акцій протесту, страйків, що безпосередньо пов'язані із припиненням роботи та відносяться до компетенції НСПП, у січні-вересні 2017 року не зафіксовано.

Аналіз динаміки та тенденцій стану соціально-трудових відносин засвідчує, що основним дестабілізуючим чинником залишається заборгованість із виплати заробітної плати, повільні темпи її погашення, несвоєчасна і неповна виплата поточної заробітної плати. Тому фахівці Відділення постійно беруть участь у засіданнях обласної, міської та районної комісій, робочих групах з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення) пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Крім того, Відділенням здійснювались заходи щодо забезпечення реалізації Закону України "Про соціальний діалог в Україні".У січні-вересні 2017 року Відділення видало Свідоцтва про відповідність критеріям репрезентативності на територіальному рівні 3 обласним профспілковим організаціям.

Спеціалістами Відділення були розроблені методичні рекомендації щодо здійснення моніторингу стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях для інформаційно-консультаційних центрів НСПП та Департаменту соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації. З метою популяризації досвіду роботи Відділення, розміщено 6 статей у газетах "Вільне слово", "За відродження", "Медичний вісник".

Відділення і надалі здійснюватиме заходи щодо сприяння своєчасному вирішенню КТС(К), запобігання їх виникненню та стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях області, а також забезпечуватиме розвиток соціального діалогу.