E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Г.Нємова, головний спеціаліст відділення НСПП в Дніпропетровській області 

Упродовж 2017 року діяльність відділення НСПП в Дніпропетровській області (далі – Відділення), була спрямована на виконання завдань та функцій, визначених законами України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та «Про соціальний діалог в Україні», нормативно-правовими актами НСПП, Положенням про Відділення, наказами та розпорядженнями Голови НСПП.

Упродовж 2017 року Відділення сприяло вирішенню 15 колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) на 11 підприємствах, у яких найманими працівниками було висунуть 70 вимог, з яких: 28 – з питань невиконання вимог законодавства про працю; 23 – з питань встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту; 18 – з питань виконання колективного договору, угоди або окремих їх положень та 1 – з питань укладення або зміни колективного договору, угоди. За сприяння Відділення НСПП у ході проведення примирних процедур, вирішено та знято з реєстрації 2 КТС(К) та 4 вимоги.

З метою сприяння вирішенню КТС(К) було проведено 166 узгоджувальних зустрічей зі сторонами та взято участь у 7 засіданнях примирної комісії.

Крім того, упродовж 2017 року Відділення здійснювало заходи щодо усунення 50 чинників, що призвели до ускладнення стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ) у 42 випадках на 37 підприємствах.

За сприяння Відділення врегульовано та знято з обліку 26 випадків дестабілізації стану СТВ, 7 випадків стали причиною виникнення КТС(К).

З метою запобігання виникненню КТС(К), по всіх взятих на облік випадках дестабілізації стану СТВ розроблялись та виконувались відповідні плани заходів, направлялись листи-запити керівникам підприємств про причини виникнення чинників дестабілізації та шляхи їх вирішення, надавались рекомендації та пропозиції щодо вирішення проблемних питань. Так, упродовж 2017 року було проведено 110 узгоджувальних зустрічей зі сторонами СТВ.

Також, упродовж 2017 року до Бази даних підприємств Дніпропетровської області, що відзначались підвищеним рівнем конфліктогенності, було внесено 37 підприємств.За результатами проведеної роботи взято на облік стан СТВ на 28 підприємствах з метою здійснення заходів щодо запобігання виникненню КТС(К).

Упродовж 2017 року Відділенням, відповідно до компетенції, проводився моніторинг акцій соціального протесту та страйків, які відбувались на території області і були пов’язані з ускладненням стану СТВ. Загалом, у 2017 роців областівідбулося 3 страйки та 13 акцій соціального протесту у формі пікетувань та мітингів. За сприяння Відділення було попереджено 2 акції соціального протесту. Представникам трудових колективів надавалися консультації, роз’яснення та рекомендації відповідно до норм Закону «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

У 2017 році Відділення взаємодіяло з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, профспілками, об’єднаннями роботодавців, сторонами СТВ та іншими соціальними партнерами за напрямами удосконалення підходів до вирішення КТС(К) та попередження їх виникнення, виявлення та попередження порушень законодавства про працю, сприяння налагодженню контактів між сторонами, отримання достовірної та об’єктивної інформації про стан справ на проблемних підприємствах.

Крім того, проводилася робота по реалізації Закону України «Про соціальний діалог в Україні». Так, у 2017 році Відділенням було підтверджено репрезентативність 12 суб’єктів сторін профспілок, 2 організацій роботодавців та взято участь у 2 вибіркових перевірках.

Фахівці Відділення провели 25 навчально-практичних семінарів-нарад, круглих столів тощо для представників влади та місцевого самоврядування, арбітрів, незалежних посередників НСПП, представників організацій профспілок та роботодавців, було прочитано 58 лекцій з питань трудового законодавства, в тому числі щодо порядку вирішення КТС(К).

Підвищення рівня правової культури учасників СТВ здійснювалось, в тому числі, і через інформування громадськості про діяльність НСПП, здебільшого через висвітлення в мережі Інтернет на офіційному сайті НСПП (44 публікації), а також на WEB-сторінці Відділення (91 публікація). Інформація про діяльність Відділення розміщена у спеціальному регіональному інформаційно-ресурсному центрі при Дніпропетровській обласній державній адміністрації «Відкрита влада». Крім того, опубліковано 3 статті в газеті «ДМК» та «Любимый город» міста Кам’янське Дніпропетровської області.

Відділення, в межах наданих повноважень, постійно проводить прийом громадян та систематично веде консультаційно-роз’яснювальну роботу, працює «гаряча» телефонна лінія. Звернення розглянуті та надані консультації і роз’яснення в межах повноважень НСПП. Також упродовж року консультації з трудового законодавства надавали завідуючі інформаційно-консультаційними центрами НСПП, арбітри і незалежні посередники НСПП.

Упродовж року Відділенням було підготовлено 2 Прогнози розвитку стану СТВ, виникнення КТС(К), комплексні аналізи в окремих галузях, інформаційні Бюлетені з підсумками роботи Відділення, методичний матеріал про порядок вирішення КТС(К). З підготовленими матеріалами ознайомлені органи місцевої влади та органи місцевого самоврядування, профспілки, обласні організації роботодавців, завідуючі інформаційно-консультаційними центрами НСПП, арбітри і незалежні посередники НСПП та ін.

Відділення й надалі здійснюватиме заходи, спрямовані на зниження соціальної напруженості в трудових колективах підприємств області, сприяння вирішенню КТС(К), врегулювання чинників дестабілізації стану СТВ та надаватиме сторонам соціального діалогу рекомендації в межах своїх повноважень.