E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

А.Головчанська, головний спеціаліст відділення НСПП в Донецькій області

Упродовж 2017 року Відділенням проводилась робота по врегулюванню 41 випадку ускладнення стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ), по яких було взято на облік 51 чинник, з якого щодо несвоєчасної виплати поточної заробітної плати та погашення заборгованості з неї – 37 (72,5% від загальної кількості). Причиною виникнення випадків ускладнення стану СТВ у звітному періоді стала заборгованість із виплати зарплати в сумі 297 млн. грн., що на 180 млн. грн. більше, ніж у 2016 році.

 

У результаті постійної взаємодії зі сторонами СТВ, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування в 2017 році було погашено заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 112 млн. грн.

Крім того, Відділенням проводилась робота щодо сприяння вирішенню 7 колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)), в яких найманими працівниками було висунуто 35 вимог. По 3 КТС(К) дію розпорядження про реєстрацію призупинено на період проведення АТО.

У 2017 році було знято з реєстрації 1 КТС(К) та 10 вимог найманих працівників. Станом на 01.01.2018 в стадії вирішення залишилось 6 КТС(К) та 25 вимог, висунутих найманими працівниками, непогашеною залишилась заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 350 тис. грн.

Упродовж 2017 року Відділенням зафіксовано проведення 3 акцій соціального протесту на підприємствах Донецької області. Дві акції соціального протесту проведено на шахтах ДП "Мирноградвугілля" і одну – на ДП "Маріупольський морський торговельний порт". Крім того, Відділенням було попереджено проведення 4 акцій соціального протесту.

Станом на 01.01.2018 в Донецькій області працюють 15 трудових арбітрів, 2 незалежних посередники, здійснюють діяльність 26 інформаційно-консультаційних центрів у містах та районах Донецької області, які сприяють підвищенню правової культури сторін СТВ.

З метою здійснення організаційно-методичної роботи з арбітрами, посередниками і завідувачами ІКЦ, упродовж 2017 року фахівцями Відділення було проведено 17 дистанційних семінарів-нарад.

Крім того, упродовж звітного періоду фахівці Відділення спільно із завідувачами ІКЦ міст: Слов’янськ, Маріуполь, Селидове, Торецьк, Мирноград, Слов’янського і Бахмутського районів проводили вивчення стану СТВ на підприємствах, в установах і закладах зазначених населених пунктів.

У 2017 року фахівці Відділення взяли участь у :

– у робочій зустрічі із Дружківським міським головою за участі заступника голови Донецької облдержадміністрації;

– у 8 робочих нарадах з представниками обласних, територіальних профспілкових організацій, представниками департаментів Донецької облдержадміністрації, представниками органів місцевого самоврядування, представниками головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області з питань соціально-трудових відносин та соціального діалогу;

– у нараді з керівництвом Донецької дирекції ПАТ «Укрпошта» у межах заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) у центрах поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта»;

– у нараді Національної служби посередництва і примирення з підведення підсумків роботи за 10 місяців 2017 року;

– у засіданні Донецького обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення;

– у Пленумі комітету Донецької обласної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України;

– у навчально-практичному семінарі з керівниками (спеціалістами) структурних підрозділів Департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації, з заступниками голів органів місцевого самоврядування, до компетенції яких відносяться питання реалізації інформаційної та внутрішньої політики з питань взаємодії Відділення з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування під час оголошення чи проведення акції протесту (страйку) та розвитку соціально-трудових відносин в містах і районах області;

– у 3 семінарах з представниками профспілкових організацій та місцевих органів виконавчоївлади та органів місцевого самоврядування Донецької області;

– у дводенному Форумі медіаторів та фасилітаторів діалогів;

– у 4 лекціях з представниками місцевих органів виконавчої влади.

Надано методичну допомогу виконкомам міст Лиман та Дружківка з питань здійснення соціального діалогу, запобігання виникненню та сприяння вирішенню КТС(К) та під час оголошення чи проведення найманими працівниками акції протесту (страйку).

Інформування громадськості про діяльність Відділення здійснювалося шляхом виступів, інтерв’ю, коментарів, підготовки і розміщення статей та інформаційних матеріалів з актуальних питань в засобах масової інформації (друкованих та Інтернет-виданнях).

У 2017 році створено та направлено для використання в роботі сторонам соціального діалогу 3 власні методичні рекомендації:

– щодо взаємодії Відділення з місцевими органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування під час оголошення чи проведення акції протесту (страйку) з питань, що стосуються соціально-трудових відносин;

– діалог як інструмент попередження конфліктів;

– сторонам соціально-трудових відносин щодо вступу в колективний трудовий спір (конфлікт).

У грудні 2017 року опубліковано у Бюлетені НСПП статтю начальника Відділення А. Хімчака «Концептуальна модель розвитку трудової сфери на засадах соціальної відповідальності та соціального діалогу».

      У звітному періоді з метою реалізації законодавства України про соціальний діалог проводилася робота щодо підтвердження репрезентативності професійних спілок. Упродовж 2017 року підтверджено репрезентативність на територіальному рівні організацій профспілок: Донецької обласної Ради професійних спілок, Донецької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, Донецької обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення, Донецької обласної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України.