E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

І.Нечипорик, головний спеціаліст відділення НСПП в Рівненській області

Відділення НСПП в Рівненській області (далі – Відділення) упродовж 2017 року виконувало завдання і функції, визначені законами України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", "Про соціальний діалог в Україні", Положенням про Відділення, наказами та розпорядженнями Голови НСПП.

З метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) та стабілізації стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ) Відділення упродовж року здійснювало заходи щодо усунення 41 чинника дестабілізації стану СТВ на 36 підприємствах, в установах, організаціях регіону. За сприяння Відділення попереджено виникнення 24 КТС(К), ліквідовано заборгованість із виплати заробітної плати на загальну суму 7,2 млн. грн.

Найбільш поширеними причинами ускладнення стану соціально-трудових відносин між сторонами соціального діалогу залишались наявна заборгованість із виплати заробітної плати та порушення термінів виплати поточної заробітної плати.

Також у 2017 році Відділення сприяло вирішенню 2 КТС(К), з яких 1 – вирішено. З метою пошуку взаємоприйнятних рішень, задоволення вимог найманих працівників відбулося 7 засідань примирних комісій та 39 узгоджувальних зустрічей між сторонами КТС(К), в яких брали участь і працівники Відділення. В цілому на підприємствах, де зареєстровані КТС(К)), за сприяння Відділення за 2017 рік ліквідовано заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 1,4 млн. грн.

У результаті своєчасних заходів Відділення, у взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, профспілками, роботодавцями та їх об'єднаннями, вдалось запобігти проведенню стихійних страйків, акцій протесту та зберегти соціальну стабільність в регіоні.

Працівники Відділення на постійній основі брали участь у науково-практичних семінарах, організованих Рівненською ОДА, Головним управлінням юстиції у Рівненській області, Федерацією профспілок Рівненської області, читали лекції на курсах підвищення кваліфікації державних службовців, у центрах зайнятості населення тощо.

Упродовж року у Відділенні проводився прийом громадян з особистих питань. Особам, які зверталися, надавалися необхідні правові консультації, роз'яснення законодавчих актів тощо. У звітному періоді працівники Відділення розглянули 121 звернення, на особистому прийомі побувало 104 відвідувача.

Упродовж звітного періоду Відділення проводило роботу по підвищенню рівня правової обізнаності сторін соціального діалогущодо застосування норм Закону України "Про соціальний діалог в Україні" у процесі здійснення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктів сторін профспілок і організацій роботодавців на територіальному рівні. У результаті проведеної роботи до Відділення упродовж 2017 року звернулись 3 профспілки Рівненської області, які підтвердили свою репрезентативність та отримали Свідоцтва.

У напрямі інформування громадськості про діяльність НСПП, підготовлено і розміщено 8 публікацій в обласних, міських, районних газетах ("За відродження", "Рівне вечірнє", "Вільне слово" тощо) та 47 – на сайтах сторін соціального діалогу та Відділення.

З метою підвищення рівня правових знань сторін СТВ з питань трудового законодавства, розповсюдження передового досвіду по врегулюванню конфліктних ситуацій та вирішенню КТС(К) Відділенням упродовж року велась робота щодо популяризації Бюлетеня НСПП. На 2017 рік в області було передплачено 69 примірників видання.

Відділення і надалі здійснюватиме заходи щодо сприяння своєчасному вирішенню КТС(К), запобігання їх виникненню, стабілізації стану СТВ на підприємствах, в установах та організаціях області та забезпечення здійснення соціального діалогу.