E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

Ю. Сімонишина, головний спеціаліст відділення НСПП у Вінницькій області

 

Упродовж 2017 року в результаті здійснених відділенням НСПП у Вінницькій області (далі – Відділення) заходів вдалося домогтися стабілізації стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ) у більшості колективів підприємств, установ, організацій Вінницької області, а також забезпечити поліпшення цих відносин і спрямувати вирішення конфліктних ситуацій у правове русло.

 

Так, Відділення сприяло врегулюванню 18 випадків дестабілізації стану СТВ на 15 підприємствах, установах, організаціях області. Здійснювалися заходи щодо усунення 18 чинників дестабілізації, які призвели до загострення стану СТВ, з них: щодо встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту – 2; щодо укладання або зміни колективного договору, угоди – 1; щодо виконання колективного договору, угоди – 1; щодо невиконання вимог законодавства про працю – 14.

Вдалося попередити загострення стану СТВ та запобігти виникненню 11 колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) на 10 підприємствах, установах, організаціях Вінницької області. Лише 1 випадок дестабілізації стану СТВ став предметом виникнення КТС(К).

Так, у результаті моніторингу, проведеного Відділенням, було виявлено загострення стану СТВ у трудовому колективі їдальні Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону (далі – ВМКЦ ЦР) міста Вінниці. Стан СТВ закладу було взято на облік Відділення з метою запобігання виникненню КТС(К), заклад внесено до Бази даних конфліктогенних підприємств області. Фахівцями Відділення було проведено ряд узгоджувальних зустрічей з метою направлення конфлікту у правове русло.

Таким чином, Відділення сприяло вирішенню однієї вимоги у одному КТС(К), учасниками якого стали 19 найманих працівників. Працівникам їдальні ВМКЦ ЦР фахівці Відділення надавали консультації та методичну допомогу щодо підписання угоди про створення примирної комісії, місця та часу її проведення, визначення її складу. Проводились консультації сторін КТС(К), узгоджувальні зустрічі щодо утворення примирної комісії та вирішення КТС(К) по суті.

У 2017 році, завдяки превентивним заходам, страйків, колективних припинень роботи, акцій протесту, пов’язаних із ускладненням стану СТВ на території Вінницької області не зафіксовано.

Упродовж 2017 року Відділенням проводилась організаційно-методична робота з арбітрами та посередниками НСПП. Так, фахівцями Відділення проведено 4 семінари-наради з арбітрами та посередниками НСПП. Крім того, арбітри та посередники брали участь у конференціях, круглих столах, нарадах, семінарах з учасниками соціального діалогу, представниками інформаційно-консультаційних центрів.

З метою підвищення рівня правових знань з питань СТВ та вирішення КТС(К), формування правової культури роботодавців та найманих працівників, уникнення порушень законодавства у процесі вирішення КТС(К), фахівці Відділення проводили активну роботу.

Відділення співпрацювало із засобами масової інформації, зокрема з газетою "Вінниччина", розміщуючи матеріали у рубриці "Правове поле". Так, упродовж 2017 року було розміщено 7статей з роз’ясненням правових норм трудового законодавства. Систематично готувалися та розміщувалися інформації про результати роботи Відділення на сайті НСПП (23 інформації) та сайтах сторін соціального діалогу (14 інформацій).

У рамках підвищення рівня правової культури, фахівці Відділення брали активну участь у засіданнях Ради Федерації профспілок та Вінницького обласного об’єднання організацій роботодавців, круглих столах, нарадах, інформаційних зустрічах тощо. Крім того, проведено 11 заходів правоосвітнього характеру з представниками профспілкових організацій та організацій роботодавців у зв’язку із закінченням 5-річного терміну з моменту проходження оцінки відповідності критеріям репрезентативності.

Упродовж 2017 року Відділення, відповідно до Закону України "Про соціальний діалог в Україні", здійснювало активну роботу щодо проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності (підтвердження репрезентативності) суб’єктів сторін профспілок на територіальному рівні. Так, за результатами розгляду Комісій, прийнято рішення про підтвердження репрезентативності та видано Свідоцтва про підтвердження репрезентативності 36 профспілковим організаціям. Крім того, було здійснено 2 вибіркові перевірки суб’єктів сторін організацій роботодавців.