E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

С. Власенко, начальник відділення НСПП в Черкаській області

Упродовж січня-березня 2018 року відділення НСПП в Черкаській області (далі – Відділення) продовжувало сприяти вирішенню 19 вимог найманих працівників у 19 колективних трудових спорах (конфліктах) (далі – КТС(К), які були зареєстровані у минулому році, та здійснювало заходи щодо запобігання виникненню КТС(К) у 16 випадках дестабілізації стану соціально-трудових відносин, 13 із яких виникли в 2018 році.

Випадки дестабілізації стану СТВ у січні-березні 2018 року виникли в колективах структурних підрозділів ПАТ "Черкасиобленерго": Канівського РЕМ, ВП "Черкасиенергоремонт", Драбівського РЕМ та Лисянського РЕМ; в колективі ДП "Черкаський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" та його філіях: "Уманська ДЕД", "Смілянська ДЕД", "Черкаська ДЕД", "Звенигородська ДЕД", "Шполянський райавтодор" ДП "Черкаський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", а також у колективах ДП "Український державний науково-дослідний і проектний інститут легкої промисловості" та Звірогосподарства Черкаської облспоживспілки. Сума заборгованості, яка стала причиною дестабілізації стану соціально-трудових відносин склала 56,3 млн. грн. Крім того, упродовж звітного періоду у Базу даних підприємств, що відзначалися підвищеним рівнем конфліктогенності, внесено 3 підприємства.

У ході сприяння вирішенню КТС(К) відбулася 31 узгоджувальна зустріч із сторонами спорів, а також 31 узгоджувальна зустріч під час здійснення заходів щодо запобігання виникненню КТС(К).

Фахівцями Відділення розглянуто 10 звернень, в тому числі 3 – від сторін КТС(К), 1 – від керівників, посадових осіб підприємств, організацій, 5 – від представників профспілкових органів, 1 – від представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування. Взято участь у 6 засіданнях комісій з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

За звітний період, у результаті здійснення заходів щодо усунення чинників дестабілізації стану СТВ, попереджено виникнення 11 КТС(К), погашено заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 7,3 млн. грн.

З метою поглиблення взаємодії у питаннях поліпшення стану СТВ на підприємствах, в установах та організаціях області, у січні-березні 2018 року Відділенням проводилася робота по укладенню Угод про співпрацю з галузевими профспілковими організаціями. За звітний період укладено 5 таких Угод: з Черкаською обласною організацією професійної спілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та побутового обслуговування України, Черкаською обласною організацією професійної спілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей провислості України, Черкаською обласною організацією професійної спілки працівників охорони здоров’я України, Черкаською обласною організацією професійної спілки працівників освіти та науки України та Черкаською обласною організацією професійної спілки працівників культури України. Робота по укладенню Угод продовжується.

У рамках діючих Угод, між Федерацією профспілок, Черкаським обласним центром зайнятості та Відділенням, представники Відділення брали участь та виступили на 4 засіданнях круглого столу та 7 нарадах.

Відділення, у взаємодії з місцевими органами державної виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, профспілками та роботодавцями, і надалі продовжуватиме здійснювати заходи щодо сприяння зменшенню соціальної напруги, стабілізації та поліпшення стану соціально-трудових відносин, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння їх вирішенню, створення умов для проведення соціального діалогу в конструктивному руслі.