E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні» та Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 21 липня 2011 року № 73, до Комісії відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області (далі – Відділення) надійшли документи від Рівненської обласної профспілкової організації працівників державних установ України для здійснення підтвердження відповідності критеріям репрезентативності вказаної профспілки.

 В результаті розгляду та аналізу поданих документів, з врахуванням недоліків з наступним їх виправленням, Комісією відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області було підготовлено Висновок і прийнято Рішення Відділення, згідно якого Рівненську обласну профспілкову організацію працівників державних установ України  визнано такою, що підтвердила репрезентативність.

  07 вересня 2017 року  у приміщені відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області начальник Відділення М. Красько в урочистій обстановці вручив Свідоцтво №003-17-17-Т про відповідність критеріям репрезентативності на територіальному рівні голові Рівненської обласної профспілкової організації працівників державних установ України  І.Кучерявому.

 Під час зустрічі було обговорено стан соціально-трудових відносинах у трудових колективах установ - членів профспілки. Також окреслено основні шляхи вдосконалення співпраці у напрямах врегулювання існуючих чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та їх вирішенню у разі виникнення, з метою забезпечення соціальної стабільності у трудових колективах державних установ Рівненської області.

    На виконання Плану роботи відділення Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області на вересень 2017 року під головуванням начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області Хімчак А.Б. 07.09.2017 проведено два засідання комісії з проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження  репрезентативності суб’єктів сторін профспілок і організацій роботодавців  на територіальному рівні (далі – Комісія).

На засіданнях Комісії були присутні члени комісії: начальник відділу з питань праці управління соціального захисту населення Слов’янської райдержадміністрації Смоляр І.А., начальник відділу з питань внутрішньої політики Слов’янської міської ради Кравченко Д.В. та запрошені: заступник голови Донецької обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення Очеретько І.А.

Комісією розглянуті наступні питання:

- розгляд та аналіз документів, поданих до відділення Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області, Донецькою обласною організацією профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення для підтвердження оцінки відповідності критеріям репрезентативності на територіальному рівні;

- обговорення та прийняття висновку Комісії щодо відповідності критеріям репрезентативності Донецької обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення на територіальному рівні.

Членами комісії було здійснено порівняння даних про загальну чисельність членів  профспілки, які входять до Донецької обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення з даними органу статистики про чисельність зайнятого населення по Донецькій області. Кількість зайнятого населення у Донецької області за 2016 рік за даними Головного управління статистики у Донецькій області, складає 748,4 тис. осіб. Чисельність членів профспілок, які входять до Донецької обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення, складає 2,0%, що відповідає критерію оцінки репрезентативності на територіальному рівні для обласних профспілок (2%).

За результатами проведеного членами Комісії аналізу наданих до розгляду документів, встановлено, що всі документи  Донецької обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення складено належним чином, що дало можливість Комісії провести оцінку відповідності критеріям репрезентативності на територіальному рівні.

      З огляду на результати проведеної оцінки відповідності Донецької обласної  організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення критеріям репрезентативності вирішено подати на розгляд начальнику відділення Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області Висновок Комісії та рекомендувати прийняти рішення про підтвердження репрезентативності Донецької обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення та видати даній обласній організації профспілки свідоцтво про підтвердження репрезентативності.

    Відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні» від 23.12.2010 №2862-VI і Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 21.07.2011 №73, до відділення Національної служби посередництва і примирення в Хмельницькій області (далі - Відділення) від Хмельницької обласної профспілкової організації працівників харчової і переробної промисловості надійшла заява та документи, необхідні для здійснення оцінки відповідності критеріям репрезентативності.

 

У зв’язку з чим, 28.08.2017 проведено засідання комісії відділення Національної служби посередництва і примирення в Хмельницькій області з оцінки відповідності критеріям репрезентативності (далі-Комісія). За результатами засідання Комісії, прийнято рішення про визнання Хмельницької обласної профспілкової організації працівників харчової і переробної промисловості репрезентативною на територіальному рівні для участі у колективних переговорах з укладення територіальних угод та делегування представників до органів соціального діалогу.

 

Як результат, 28.08.2017 у приміщенні Федерації профспілок Хмельницької області в урочистій обстановці, начальник Відділення Т. Бабич вручила заступнику голови Хмельницької обласної профспілкової організації працівників харчової і переробної промисловості  Е. Кметь Свідоцтво № 021-17/22-Т про визнання такої профспілки репрезентативною.

   

   

        Відповідно до Закону України „Про соціальний діалог в Україні” та Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 21.07.2011 за №73, Комісією відділення Національної служби посередництва і примирення в Одеській області (далі – Відділення) було підтверджено оцінку відповідності критеріям репрезентативності Одеської обласної організації профспілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України на територіальному рівні.

      09 серпня 2017 року в приміщенні Запорізької обласної федерації роботодавців (далі - ЗОФР) відповідно до Угоди про співпрацю між Запорізькою обласною федерацією роботодавців та відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області відбулася робоча нарада з заступником голови ЗОФР В.Крайнім та начальником відділення Національної служби посередництва і примирення у Запорізькій області (далі - Відділення) С.Четвертака, також в заході прийняли участь представники Запорізького обласного союзу промисловців та підприємців (роботодавців) «Потенціал».

         Під час зустрічі було розглянуто питання активізації роботи ЗОФР по здійсненню організаціями роботодавців Запорізької області підтвердження оцінки відповідності критеріям репрезентативності на територіальному рівні, що дасть можливість приймати участь у колективних переговорах з укладання територіальних угод та співпраці з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Особливу увагу начальник Відділення С.Четвертак звернув на те, що відповідно до пункту 2 статті 7 Закону України «Про соціальний діалог в Україні», підтвердження репрезентативності організацій роботодавців здійснюється один раз на п’ять років, а отже в поточному році спливає п’ятирічний термін дії попередньо виданих Свідоцтв про репрезентативність організаціям роботодавців Запорізької області.

 

 

       По закінченню заходу сторони досягли домовленості про подальшу співпрацю для здійснення оцінки відповідності критеріям репрезентативності. В свою чергу начальник Відділення зазначив, що працівниками Відділення буде надана всебічна методична та консультативно-правова допомога щодо якості підготовки та подання документів для здійснення оцінки відповідності критеріям репрезентативності на територіальному рівні.