E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Липень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

4 жовтня 2017 року у м. Святогірськ відбулось засідання президії Донецької обласної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України, у роботі якої взяли участь голова Донецької обласної організації Л.Кобзева, начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області (далі – Відділення) А.Хімчак, голови первинних профспілкових організацій підприємств металургійної промисловості та водного господарства.

 

Після засідання Президії начальник Відділення провів семінар – нараду з головами профспілкових комітетів Донецької обласної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України.

 

    А. Хімчак розповів учасникам семінару-наради про повноваження Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП) відповідно до статті 15 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», яка є постійно діючим державним органом,  створеним  Указом Президента України від 17 листопада 1998 року № 1258/98. Також А. Хімчак розповів про основні завдання діяльності та функції НСПП, надав інформацію про кількість зареєстрованих колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС (к)) та результати їх вирішення, кількість підприємств, які знаходяться на обліку Відділення в системі запобігання виникненню КТС (к) в 2017 році та врегулювання стану соціально-трудових відносин. В своєму виступі начальник Відділення  надав присутнім роз’яснення щодо порядку вступу у колективний трудовий спір та порядку вирішення спору за рахунок примирних процедур.

 

      Окремою темою виступу А. Хімчака був порядок ведення соціального діалогу на підприємствах міст і районів Донецької області, застосування Закону України «Про соціальний діалог» під час проведення соціального діалогу, а також про розвиток соціального діалогу на території Донецької області. Так, він розповів про те, що за сприянням Відділення, профспілок та місцевих органів виконавчої влади і  органів місцевого самоврядування було створено і працює в містах і районах області 17 тристоронніх соціально-економічних рад, а також укладено 14 територіальних угод між місцевими органами самоврядування, координаційними радами профспілок та організаціями роботодавців.

 

        Далі А. Хімчак проінформував присутніх про кількість репрезентативних профспілок Донецької області та нагадав Донецькій обласній організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України про необхідність підтвердження репрезентативності у зв’язку  із закінченням п’ятирічного терміну.

 

    За результатами проведеного семінару-наради начальник Відділення надав інформацію присутнім про місцезнаходження Відділення, засоби зв’язку та відповів на запити учасників семінару-наради.