E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Для участі у колективних переговорах з укладення колективних договорів і угод та делегування представників до відповідних органів соціального діалогу та участі у міжнародних заходах відділенням Національної служби посередництва і примирення в Сумській області (далі – Відділення) здійснюється робота по оцінці відповідності критеріям репрезентативності або підтвердження репрезентативності на територіальному рівні.

 

Так, 5 грудня 2017 року відбулась робоча зустріч начальника Відділення О.Пирогова з головою Сумської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України С.Осадчим в приміщенні профспілкової організації.

 

В ході зустрічі сторони обговорили питання щодо взаємодії сторін соціального діалогу у виробленні стратегії та напрямків спільної діяльності і участі в ній Відділення. Було розглянуто актуальні питання розвитку соціально-трудових відносин у галузі освіти області.

 

Також, начальник Відділення О.Пирогов розповів, що відповідно до пункту 2 статті 7 Закону України «Про соціальний діалог в Україні» підтвердження репрезентативності суб’єктів сторони профспілок та роботодавців здійснюється один раз на п’ять років.

 

О.Пирогов зазначив, що свідоцтво про відповідність критеріям репрезентативності у 2013 році отримали 20 міських та районних організацій профспілки працівників освіти і науки України.  Тому  у 2018 році спливає термін щодо підтвердження репрезентативності профспілковими організаціями.

 

 

Водночас, О.Пироговим було проінформовано присутніх, про роботу Відділення щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) у 2017 році та відповів на запитання керівника профспілкової організації.

 

О.Пирогов наголосив на готовності працівників Відділення надавати консультації представникам профспілок з  питань стабілізації соціально-трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) в трудових колективах закладів освіти. На завершення зустрічі сторони домовились про подальшу співпрацю.