E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Cічень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

        30 березня 2018 року відділення Національної служби посередництва і прмирення в Чернівецькій області організувало та провело семінар із залученням сторін соціального діалогу на тему: «Організаційні та правові аспекти здійснення соціального діалогу та вирішення трудових спорів». На даний захід було запрошено представників Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації, представників Департаменту праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради, представників обласних галузевих організацій профспілок, голів місцевих організацій профспілок та первинних профспілкових організацій підприємств, установ області, закладів освіти та охорони здоров’я, керівників обласної, міської та районних організацій роботодавців, а також трудових арбітрів та посередників Національної служби посередництва і примирення.

 

         На семінарі були розглянуті два питання:

         1.Організаційні аспекти здійснення соціального діалогу в Україні.

     2.Порядок формування вимог найманими працівниками, вступ в колективний трудовий спір (конфлікт) та правові аспекти вирішення колективного трудового спору (конфлікту).

 

Відкриваючи засідання начальник відділення І.Шпак охарактеризував соціальний діалог як процес визначення та зближення позицій з питань регулювання трудових, соціальних та економічних відносин. Поінформував учасників семінару про основні завдання Закону України  «Про соціальний діалог в Україні», принципи та засади ведення соціального діалогу. Роз’яснив основні критерії репрезентативності та порядок здійснення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності профспілок та їх об’єднань, організацій роботодавців та їх об’єднань. Ознайомив присутніх з організаційними питаннями, які виникають при проходженні оцінки відповідності критеріям (підтвердженням) репрезентативності профспілок та організацій роботодавців в області. Завершаючи свій виступ І.Шпак повідомив про стан справ щодо проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності профспілок та організацій роботодавців в області, а також наголосив на необхідності спільних дій сторін соціального діалогу та відділення Національної служби посередництва і примирення щодо забезпечення стабільності стану соціально-трудових відносин у трудових колективах.

 

 

По другому питанню виступив головний спеціаліст-юрист відділення НСПП в Чернівецькій області С.Антонь, який висвітлив практичні питання процедури формування вимог найманими працівниками і роз’яснив порядок формування вимог найманими працівниками та вступу в колективний трудовий спір, а також ознайомив присутніх із зразками відповідних документів (підписних листів, протоколів зборів найманих працівників, уповноваженого органу на представництво, повідомлення про виникнення КТС та інших документів). Також С.В.Антонь ознайомив присутніх з основними вимогами щодо формування, організації роботи та прийняття рішення примирною комісією та трудовим арбітражем під час розгляду колективного трудового спору.

 

 

           На доповнення по другому питанню виступив І.Шпак, який ознайомив присутніх з практикою відділення Національної служби посередництва і прмирення Чернівецькій області в сфері вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) в Чернівецькій області та відмітив необхідність підвищення рівня правової культури трудових колективів, профспілок, які  повинні захищати права та законні інтереси найманих працівників, в тому числі шляхом застосування примирних процедур, передбачених Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

 

Всі присутні взяли активну участь в обговоренні питань.

Підсумовуючи проведений семінар начальник відділення І.Шпак наголосив на необхідності проведення спільних дій в питаннях вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та забезпечення стабільності стану соціально-трудових відносин у трудових колективах області.