E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Соціальний діалог на сьогодні є ключовим елементом соціального партнерства, досягнення узгоджених рішень сторонами діалогу, які представляють інтереси працівників, роботодавців та органів виконавчої влади і місцевого самоврядування з питань регулювання трудових, соціальних, економічних відносин.

 

Серед основних принципів, відповідно до яких здійснюється соціальний діалог Законом України «Про соціальний діалог в Україні» визначено принцип репрезентативності і правоможності сторін та їх представників.

 

Відповідно до ст. 15 Закону України  «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», ст. ст. 6, 7 Закону України «Про соціальний діалог в Україні» та Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 21.07.2011 № 73, відділення Національної служби посередництва і примирення в Львівській області (далі – Відділення) продовжує проводити роботу з питань оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктів сторін профспілок та організацій роботодавців на територіальному рівні.

 

Згідно з вимогами ст. 7  Закону України «Про соціальний діалог в Україні» підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців здійснюється один раз на п’ять років для отримання права на участь у колективних переговорах з укладення територіальних угод та делегування представників до органів соціального діалогу.

 

З метою подальшого проведення роботи з питань оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктів сторін профспілок та організацій роботодавців на територіальному рівні, Відділенням постійно проводяться робочі зустрічі та надаються відповідні роз’яснення та консультації представникам суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців.

 

У результаті проведеної роботи у січні-травні поточного року підтвердили свою репрезентативність Львівська територіальна організація Профспілки працівників вугільної промисловості України, Львівське обласне об'єднання організацій роботодавців, Львівська обласна організація профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України, Асоціація промисловців, підприємців і роботодавців Стрийщини.

 

У зв’язку із закінченням 5-річного терміну з моменту проходження оцінки відповідності критеріям репрезентативності, Відділенням надано роз’яснення щодо процедури підтвердження репрезентативності керівництву Львівської обласної організації профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування України, якою у даний час готуються відповідні документи.

 

 Також в ході проведеного діалогу з представниками суб'єктів сторін профспілок та організацій роботодавців були обговорені питання щодо подальшої взаємодії та вжиття спільних заходів, спрямованих на поліпшення стану соціально-трудових відносин, забезпечення здійснення соціального діалогу, сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) та запобігання їх виникненню у підприємствах, установах та організаціях області.