E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

2 липня 2018 року в приміщенні Черкаської обласної організації професійної спілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України (далі – Профспілка) відбулася нарада на тему: «Соціальний діалог – це соціальне партнерство» за участі начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Черкаській області (далі – Відділення) С. Власенка, головного спеціаліста Відділення О. Бульченко з головою Профспілки П.С. Жигайлом та галузевим профактивом.

 

П. Жигайло розповів про поточний стан справ і перспективи діяльності підприємств та організацій автомобільного транспорту та шляхового господарства області, а також підняв питання про проблеми пасажирських автоперевізників, а саме – пільгове перевезення пасажирів в 2018 році та проблему нелегальних перевізників (тіньовий бізнес).

 

 

Під час свого виступу начальник Відділення ознайомив з основними положеннями Закону України «Про соціальний діалог в Україні» (далі – Закон), надав пояснення щодо організації підготовки та проведення процедури оцінки відповідності критеріям репрезентативності (підтвердження репрезентативності) суб’єктів сторін профспілок і організацій роботодавців, розроблені відповідно до цього Закону, Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 21 липня 2011 року № 73.

 

Зважаючи на надану інформацію, Профспілці рекомендовано повторно пройти оцінку відповідності критеріям репрезентативності, адже дія попереднього Свідоцтва закінчилася у 2017 році.

 

Крім того, С. Власенко наголосив на важливості соціального діалогу в нашому суспільстві, в тому числі в частині регулювання колективно-договірних відносин, у сприянні вирішенню проблем, що виникають у виробничій та соціально-економічній сфері й стосуються прав та інтересів працівників і роботодавців. Через угоди та колективні договори регулюються питання розвитку виробництва, зайнятості, граничні розміри скорочення чисельності штату, створення нових робочих місць, здійснення професійного навчання та підвищення кваліфікації працівників, недопущення безпідставного скорочення кількості працюючих та робочих місць, атестації робочих місць, реабілітації, зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями, сфера застосування цивільно-правових договорів.

 

 

Відповідно до цього, були обговорені положення Змін та доповнень № 1 до Галузевої угоди між Державним агентством автомобільних доріг України і Профспілкою працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України на 2017-2019 роки, зареєстровані 26 квітня 2018 року.

 

Також начальник Відділення зазначив, що у період впровадження системних соціально-економічних реформ та в умовах децентралізації влади соціальний діалог набуває особливої ваги, адже ведення соціального діалогу – це одна із засад соціальної стабільності суспільства та шлях до цивілізованого вирішення нагальних проблем.

 

Під час наради, з метою подальшої реалізації спільних заходів, спрямованих на сприяння поліпшенню стану соціально-трудових відносин, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К), сприяння їх своєчасному вирішенню та здійсненню соціального діалогу в Черкаській області, за ініціативи начальника Відділення, було підписано Угоду про співпрацю між Відділенням та Профспілкою (далі – Угода). У межах підписаної Угоди Профспілка забезпечує захист трудових і соціально-економічних прав працівників шляхом здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю, сприяє розвитку соціального діалогу. Відділення, в свою чергу, здійснює посередництво між сторонами соціально-трудових відносин щодо запобігання виникненню та забезпечення своєчасного вирішення КТС(К).

 

Предметом Угоди є налагодження та всебічне розширення співробітництва у системі соціального партнерства, досягнення взаєморозуміння, компромісів між сторонами соціального партнерства, запобігання виникненню та сприяння своєчасному вирішенню КТС(К). Основними напрямами співробітництва визначено обмін інформацією про проведення акцій соціального протесту, страйків та стихійних виступів; стан соціально-трудових відносин у трудових колективах підприємств, установ та організацій області; КТС(К) та проведення засідань примирних органів.

 

В Угоді не залишено поза увагою питання підвищення рівня правової культури учасників соціально-трудових відносин, зокрема, шляхом надання працівниками Відділення консультацій з питань застосування нормативно-правових актів, які стосуються соціально-трудових відносин.

 

Наприкінці заходу між учасниками була досягнута домовленість про подальший розвиток взаємних відносин, направлених на збереження соціальної стабільності в області, оперативний обмін інформацією з метою попередження виникнення ускладнень стану соціально-трудових відносин у трудових колективах підприємств автомобільного транспорту та шляхового господарства Черкащини.