E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Квiтень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

1 серпня 2018 року, за ініціативи відділення Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП) в Черкаській області (далі – Відділення), в приміщенні Федерації профспілок в Черкаській області  відбувся «круглий стіл» на тему «Закон України «Про соціальний діалог в Україні» в дії» за участю начальника Відділення С. Власенка і головних спеціалістів Відділення Л. Єжель та О. Бульченко із головою Черкаської об’єднаної організації  професійної спілки працівників шляхових господарств (далі – Профспілка) Л. Гладун та галузевим профактивом.

 

Л. Гладун підбила підсумки роботи профспілкової організації за минулий рік та січень-липень 2018 року. Голова Профспілки повідомила, що проходить реорганізація дорожньої галузі, і відповідно шляхових господарств. Це пов’язано із збитковістю організацій та відсутністю фінансування. Шляхові господарства  знаходяться в несприятливих техніко-економічних умовах, тобто умовах, які характеризуються відсутністю належних матеріальних, технічних і фінансових ресурсів на їх належне утримання, реконструкцію та ремонт доріг.

 

Під час «круглого столу» начальник  Віділення С. Власенко виступив на тему: «Соціальний діалог у сфері праці».

 

Також головним спеціалістом Відділення Л. Єжель було ознайомлено членів Профспілки із основними завданнями та функціями, які виконує НСПП та акцентовано увагу на тому, що Закон України «Про соціальний діалог в Україні» визначає правові засади організації та порядку ведення соціального діалогу в Україні з метою вироблення та реалізації державної  соціальної  і  економічної  політики, регулювання трудових,  соціальних,  економічних  відносин  та забезпечення підвищення рівня і якості життя громадян, соціальної стабільності в суспільстві. Відповідно до статей 6,7 Закону України «Про соціальний діалог в Україні» Відділення проводить оцінку відповідності критеріям репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, що дає можливість обласним галузевим профспілкам брати участь у колективних переговорах з укладення галузевих (міжгалузевих) угод та делегування представників до відповідних органів соціального діалогу.

 

Відповідно до пункту 4.2. Порядку з дати прийняття відділенням Національної служби посередництва і примирення в Черкаській області рішення про відповідність критеріям репрезентативності суб'єкт сторони профспілок або сторони роботодавців вважається репрезентативним і не потребує додаткового визнання з боку інших сторін соціального діалогу. У разі не підтвердження наданої суб'єктами профспілок та організацій роботодавців, їх об'єднань інформації відділенням Національної служби посередництва і примирення в Черкаській області може бути прийнято рішення про невідповідність критеріям репрезентативності, про що видається відповідна довідка. Національна служба посередництва і примирення та її відділення за результатами оцінки відповідності критеріям репрезентативності та її підтвердження ведуть реєстр суб'єктів сторін профспілок і організацій роботодавців. Оприлюднення реєстру суб'єктів сторін профспілок і організацій роботодавців, які пройшли оцінку відповідності критеріям репрезентативності (підтвердження репрезентативності) здійснюється на офіційному сайті Національної служби посередництва і примирення (http://www.nspp.gov.ua/) та в Бюлетені Національної служби посередництва і примирення. Зважаючи на надану інформацію, Профспілці рекомендовано повторно пройти оцінку відповідності критеріям репрезентативності, адже дія попереднього Свідоцтва закінчилася у 2017 року.

 

Наприкінці засідання круглого столу, з метою подальшої реалізації спільних заходів, спрямованих на сприяння поліпшенню стану соціально-трудових відносин, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), сприяння їх своєчасному вирішенню та здійсненню соціального діалогу в Черкаській області, за ініціативи начальника Відділення, було обговорено проект Угоди про співпрацю між Відділенням та Профспілкою.