E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

16 жовтня 2018 року у приміщенні обласної організації профспілки працівників зв’язку Черкаської дирекції УДППЗ «Укрпошта» (далі – Профспілка) відбулася щотижнева нарада, в якій взяв участь начальник відділення Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП) в Черкаській області (далі – Відділення) С. Власенко.

 

На початку наради голова Профспілки Ю. Лонська проінформувала про діяльність профспілкової організації за січень-вересень 2018 року та повідомила, що 17 жовтня 2018 року члени Профспілки візьмуть участь у Всеукраїнській акції протесту профспілок у Міжнародний день боротьби з бідністю, яка пройде у місті Києві. Також, вона зазначила, що 10 жовтня 2018 року Кабінет Міністрів України затвердив наглядову раду ПАТ «Укрпошта» у складі п'яти незалежних членів і двох представників від держави. Всі вони мають унікальну експертизу і готові долучитися до розвитку національного оператора, адже компанія «Укрпошта» входить до сфери управління Міністерства інфраструктури і є національним оператором поштового зв'язку країни.

Під час наради, начальник Відділення привітав працівників поштової галузі Черкащини з їх галузевим святом, Всесвітнім днем пошти, яке вони відсвяткували 9 жовтня та виступив на тему: «Соціальний діалог та соціальне партнерство в Україні». Він ознайомив членів профспілки із основними завданнями та функціями, які виконує Національна служба посередництва і примирення та акцентував увагу на тому, що Закон України «Про соціальний діалог в Україні» визначає правові засади організації та порядку ведення соціального діалогу в Україні з метою вироблення та реалізації державної  соціальної  і  економічної  політики, регулювання трудових,  соціальних,  економічних  відносин  та забезпечення підвищення рівня і якості життя громадян, соціальної стабільності в суспільстві. Відповідно до статей 6,7 Закону України «Про соціальний діалог в Україні» Відділення проводить оцінку відповідності критеріям репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, що дає можливість обласним галузевим профспілкам брати участь у колективних переговорах з укладення галузевих (міжгалузевих) угод та делегування представників до відповідних органів соціального діалогу.

Так, станом на 16 жовтня 2018 року відділенням Національної служби посередництва і примирення в Черкаській області визнано такими, що відповідають критеріям репрезентативності на територіальному рівні 15 суб'єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, у т. ч. 14 суб'єктів сторін профспілок та 1 суб'єкт організацій роботодавців. Вказаним суб'єктам сторін профспілок та організацій роботодавців Відділенням видано Свідоцтво про відповідність критеріям репрезентативності. Відповідно до пункту 4.2. Порядку з дати прийняття Відділенням рішення про відповідність критеріям репрезентативності суб'єкт сторони профспілок або сторони роботодавців вважається репрезентативним і не потребує додаткового визнання з боку інших сторін соціального діалогу. У разі не підтвердження наданої суб'єктами профспілок та організацій роботодавців, їх об'єднань інформації Відділенням може бути прийнято рішення про невідповідність критеріям репрезентативності, про що видається відповідна довідка. Національна служба посередництва і примирення та її відділення за результатами оцінки відповідності критеріям репрезентативності та її підтвердження ведуть реєстр суб'єктів сторін профспілок і організацій роботодавців. Оприлюднення реєстру суб'єктів сторін профспілок і організацій роботодавців, які пройшли оцінку відповідності критеріям репрезентативності (підтвердження репрезентативності) здійснюється на офіційному сайті Національної служби посередництва і примирення (http://www.nspp.gov.ua/) та в Бюлетені Національної служби посередництва і примирення, який Відділення рекомендувало Профспілці передплатити на перше півріччя 2019 року. Зважаючи на надану інформацію, Профспілці рекомендовано повторно пройти оцінку відповідності критеріям репрезентативності, адже дія попереднього Свідоцтва закінчилася у 2017 році.

 

При підведенні підсумків наради, Ю. Лонська та С. Власенко акцентували увагу на необхідності збереження напрацьованого досвіду соціального партнерства, створення сприятливих умов щодо соціально-економічного захисту прав та інтересів найманих працівників та обговорили проект Угоди про співпрацю.