E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Червень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

06 вересня начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області (Відділення) С. Четвертак взяв участь у засіданні Запорізької міської комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати (Комісія). Захід відбувся під головуванням начальника управління з питань праці Запорізької міської ради Ю. Швеця.

Згідно порядку денного розглянуто наступні питання:

1. Стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах-боржниках міста.

2. Стан виконання підприємствами затверджених графіків погашення заборгованості із заробітної плати; додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізація заробітної плати; стан погашення заборгованості та своєчасність виплати поточної заробітної плати працівникам підприємств комунальної форми власності, а також бюджетних установ, фінансування яких здійснюється за кошти місцевих бюджетів.

Крім того, шляхом голосування членів Комісії на обговорення винесено третє питання щодо стану виплати заробітної плати на підприємствах м. Запоріжжя, на яких Головним управлінням Держпраці у Запорізькій області проведено заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю, а саме: ДП "Запорізький облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", ТОВ "Керуюча компанія "Наш дім Запоріжжя", ЗДП "Кремнійполімер", ПАТ "Інститут Титану".

Заслухано керівників підприємств-боржників та голів районних комісій, які доповіли про причини виникнення заборгованості із виплати заробітної плати, вжиті заходи щодо її погашення та перспективи повного погашення боргів.

Начальник відділу праці управління з питань праці Запорізької міської ради Т. Циганок повідомила, що станом на 01.09.2019 загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на 19 підприємствах м. Запоріжжя склала 84 млн грн, зокрема на 10 економічно активних підприємствах – 32 млн грн, на підприємствах-банкрутах – 48 млн грн.

Під час обговорення стану погашення заборгованості на підприємствах-боржниках С. Четвертак зазначив, що у зв’язку з невиконанням вимог законодавства про працю, а саме наявністю заборгованості із виплати заробітної плати, конфлікті ситуації у всіх філіях ДП "Запорізький облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", ТОВ "Керуюча компанія "Наш дім Запоріжжя", ПАТ "Інститут Титану" знаходяться на обліку Відділення у системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів); ЗДП "Кремнійполімер" перебуває у Базі даних підприємств, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності.

Відділенням проводяться узгоджувальні зустрічі та консультативно-правова і роз'яснювальна робота зі сторонами соціально-трудових відносин задля вирішення конфліктних питань в межах чинного законодавства. За січень-серпень 2019 року проведено 54 узгоджувальні зустрічі у філіях ДП "Запорізький облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" та 2 узгоджувальні зустрічі з представниками ТОВ "Керуюча компанія "Наш дім Запоріжжя".