E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

dnipro1109202010 вересня 2020 року з робочим візитом до м. Дніпро прибув в. о. Голови Національної служби посередництва і примирення Сергій  Гербеда.
    У рамках візиту відбулась зустріч Сергія Гербеди з Головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександром Бондаренком, під час якої обговорено стратегію подальшої співпраці задля стабілізації стану соціально-трудових відносин у трудових колективах Дніпропетровської області.
   Особлива увага приділена конфліктній ситуації, що склалася у ПАТ "Криворізький залізорудний комбінат" (м. Кривий Ріг).
     Зокрема, з 03 вересня п.р. по теперішній час 29 гірників дільниці "Нарізна" і "Добувна" шахти "Октябрська" ПАТ "Криворізький залізорудний комбінат" перебувають під землею на глибині 1,2 км, вимагаючи підвищення рівня заробітної плати.
   Також, на знак солідарності, до протестуючих приєдналися понад 230 гірників шахт "Гвардійська", "Тернівка" та "Родіна". Загалом у підземному протесті ПАТ "Криворізький залізорудний комбінат" беруть участь 260 працівників.
    О. Бондаренко зазначив, що конфліктна ситуація знаходиться під постійним контролем керівництва області. На даний час в м. Кривий Ріг перебувають представники ОДА з метою сприяння пошуку взаємоприйнятного рішення для обох сторін.
    По закінченню робочої зустрічі С. Гербеда та заступник начальника відділення НСПП в Дніпропетровській області В. Гондза виїхали до м. Кривий Ріг, де зустрілися з адміністрацією підприємства та найманими працівниками, Головою Конфедерації вільних профспілок України, народним депутатом України М. Волинцем та народним депутатом України Ю. Корявченковим, першою заступницею Міністра економіки України Ю. Свириденко та заступником голови Державної служби України з питань праці І. Дегнерою.
   З метою спрямування конфліктної ситуації виключно у конструктивне правове русло С. Гербедою запропоновано її вирішення шляхом вступу в колективний трудовий спір (конфлікт) відповідно до норм Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)".
    Наймані працівники підприємства зазначили, що їх вимоги щодо підвищення заробітної плати до 27 тис грн та встановлення погодинної оплати праці залишатимуться незмінними.
  У свою чергу адміністрація підприємства поінформувала про розроблений проєкт меморандуму, у якому запропоновано підвищення рівня заробітної плати шахтарям з вересня 2020 року на 15-17%.
  Проте від зазначеної пропозиції шахтарі відмовились та наразі продовжують акцію соціального протесту, одночасно розглядаючи можливість офіційного вступу у колективний трудовий спір (конфлікт).
    Крім того, на виконання доручення прем'єр-міністра України Д. Шмигаля, на даний час Державна служба України з питань праці розпочала проведення на підприємстві позапланованих заходів державного нагляду (контролю) з питань додержання законодавства про працю та охорону праці. Також на підприємстві проходить внутрішня комісія по перевірці обладнання.
    НСПП й надалі, в межах своїх повноважень, сприятиме забезпеченню соціального діалогу задля стабілізації стану соціально-трудових відносин у ПАТ "Криворізький залізорудний комбінат".