E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

     volin100920209 вересня, в рамках Угоди про співпрацю, відбулась робоча зустріч начальника відділення НСПП у Волинській області (Відділення) В. Демидюка з Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області (Регіональний представник) Л. Сітовською, під час якої обговорено питання практичного застосування чинних нормативно-правових актів з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).
Начальник Відділення зазначив, що вирішення усіх без винятку колективних трудових спорів (конфліктів) має свою специфіку, труднощі та проблеми врегулювання. Проте результативність та оперативність вирішення конфліктів у значній мірі залежить від якості наявної правової бази, здійснення Відділенням кваліфікованого та юридично обґрунтованого правового супроводу.
    В. Демидюк наголосив, що основною проблемою при вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів) є низький рівень правової культури учасників соціально-трудових відносин (найманих працівників, їх організацій та роботодавців).
   У ході зустрічі обговорено причини ускладнення стану соціально-трудових відносин на Державному комунальному підприємстві "Луцьктепло" (м. Луцьк) та КП "Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцька" Волинської обласної ради, працівники яких вдавались до проведення акцій протесту у серпні п.р. з вимогами виплатити заборговану заробітну плату.
    В. Демидюк поінформував, що Відділенням взято на облік конфліктні ситуації на зазначених підприємствах з метою здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). Надаються консультації та роз'яснення роботодавцям та найманим працівникам щодо вирішення проблемних питань у відповідності до Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)".
   Л. Сітовська зазначила, що у щорічних доповідях Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини постійно наголошується на необхідності забезпечення прав людини, зокрема на гідну працю, достатній рівень заробітної плати, поліпшення матеріального добробуту працюючого населення.
   Регіональний представник також наголосила, що проблема несвоєчасності виплати заробітної плати залишається однією з найактуальніших та потребує вирішення шляхом об'єднання зусиль та конструктивних дій усіх сторін соціального діалогу.
    По закінченню зустрічі В. Демидюк та Л. Сітовська домовились й надалі співпрацювати задля поліпшення стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях Волинської області, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння їх своєчасному вирішенню.